Čekićari gaze, sigurni Napoli i Ajntraht, spektakl u Pragu

U mečevima trećeg kola Lige Evrope pobjede su ostvarili favoriti Vest Hem, Napoli i Sosijedad. Uspješni su bili i Ajntraht Frakfurt, Lion, Galatasaraj, Rendžers i Monako.

Čekićari gaze, sigurni Napoli i Ajntraht, spektakl u Pragu Foto: SP
Sportski portali Izvor

Vest Hem je kod kuće bez problema savladao Genk rezultatom 3:0 i sačuvao maksimalan skor, uz gol razliku 7:0. Čekićare su do novog trijumfa predvodili Doson u 45+1, Diop u 57. i Bouen u 59. minutu.

Ekipa Dejvida Mojsa vodi u grupi H sa devet bodova. Zagrebački Dinamo, Rapid i Genk imaju po tri.

U četvrtoj rundi sastaju se Genk – Vest Hem i Dinamo – Rapid.

Napoli je pogocima Lorenca Insinjea u 76, Viktora Osimena u 80. i Matea Politana u 90+5. srušio Legiju na svom terenu rezultatom 3:0.

Napolitanci su došli do četiri boda i drugog mjesta u grupi C, uz isti broj poena poput trećeplasiranog Lestera. Uprkos prvom porazu, Legija je ostala lider sa šest, dok je moskovski Spartak posljednji sa tri.

Sosijedad je minimalcem srušio Šturm u Gracu u okviru grupe B. Zasluge pripadaju Aleksanderu Isaku, koji je u 69. minutu pogodio mrežu Austrijanaca.

U drugoj utakmici grupe, Monako je srušio PSV na strani 2:1. Gosti su poveli preko Boadua u 20, Gakpo je izjednačio u 59, da bi Diop u 89. zatresao mrežu za slavlje Kneževa.

Monako na prvom mjestu ima sedam bodova. Sosijedad je na pet, PSV ima četiri, a Šturm ostaje na nula.

Ajntraht je u Frankfurtu savladao Olimpijakos rezultatom 3:1. Bore iz penala u 26, Ture u 45+3. i Kamada u 59. donijeli su tri boda Orlovima, dok je jedini strelac za Pirejce bio El Arabi iz jedanaesterca u 30. minutu.

Njemci su lideri grupe D sa sedam bodova. Oli ima šest, Fenerbahče dva, a Antverpen jedan.

Galatasaraj je sa 1:0 pobijedio Lokomotivu u Moskvi u grupi E. Rezervista Akturkoglu je bio precizan u 82. minutu okršaja u glavnom gradu Rusije.

Lavovi su prvi u grupi sa sedam bodova. Lacio ima četiri, Marsej tri, a Lokomotiva jedan.

Lion je poslije velikog preokreta dobio Spartu u Pragu – 4:3. Česi su vodli sa 2:0, pogocima Haraslina u četvrtom i 19. minutu, ali su Ekambi u 42, Auar u 53, Paketa u 67. i ponovo Ekambi u 88. pogađali za preokret u nastavku. Konačan rezultat postavio je Krejči u 90+6. minutu.

U drugom meču grupe A, Rendžers je u Glazgovu pobijedio Brendbi 2:0. Balogun u 18. i Ruf u 30. donijeli su slavlje ekipi Stivena Džerarda.

Lion vodi sa devet bodova, Sparta ima četiri, Rendžers tri, a Brendbi jedan.