'Lavovi' nijesu mogli do iznenađenja

Rukometaši Crne Gore porazom su otvorili nastup u glavnoj rundi Svjetskog prvenstva. Od njih je večeras u Krakovu bila bolja selekcija Francuske, rezultatom 24:35 (13:16).

Francuzi ipak prejaki: Crna Gora pretrpjela drugi poraz, Žerar zatvorio put do mreže Foto: L'equipe

‘Trikolore’ je do trijumfa predvodio Ričardson sa 10 golova, no meč je definitivno obilježio golman Francuske Vensan Žerar koji je činio čuda – odbranio je niz zicera, ali i tri sedmerca našim igračima. U našoj selekciji najbolji je bio Miloš Božović, koji je postigao šest pogodaka, dok su Mirko Radović, Božo Anđelić i Branko Vujović dali po tri.

Nakon dvije odigrane utakmice u okviru prvog kola glavne runde, stanje na tabeli je sljedeće: Francuska 6 (3), Španija 4 (2), Slovenija 4 (3), Crna Gora 2 (3), Poljska 0 (2), Iran 0 (3).

Crna Gora se jako dobro držala u prvom poluvremenu, no izluđivao nas je golman ‘trikolora’ Žerar. On je u prvom dijelu upisao 10 odbrana, uz dva sedmerca. No, i pored toga, ‘lavovi’ su na odmor otišli uz sasvim podnošljiv zaostatak – 13:16.

Istina je kako su Francuzi u finišu tog dijela igre stizali i do pet golova prednosti, ali nijesmo im dozvolili da se odlijepe. Pritom, kada je u pitanju naša ekipa, pogađali su gotovo svi igrači i iz svih pozicija. Posebno treba pomenuti mladog Ćorsovića, koji se sinoć priključio ekipi, a danas je postigao veoma bitan pogodak čim je ušao u igru.

Nije naš otpor u nastavku bio naročito slabiji, ali je Žerar i dalje činio čuda, te je omogućio svojoj ekipi da do 45. minuta stekne osam golova prednosti (18:24). Od tada je jedino preostalo pitanje bilo uz koju će razliku večerašnji meč u Krakovu biti završen.

U nastavku pogledajte kako je tekao večerašnji meč.

60' - Kraj susreta u Krakovu. Francuska je na kraju trijumfovala uz 11 golova razlike.

58' - Brije daje još jedan gol. 23:34.

56' - Lene dovodi Francusku prvi put do dvocifrene prednosti - 23:33.

56' - Vidjeli smo po gol Bakića i Brijea. 23:32.

55' - Nai je povećao na 22:31.

53' - Vuk Lazović pogađa, a potom i Lene. Rezultat je 22:30.

52' - Gol postiže Marko Lasica i sada je 21:29.

51' - Šesti pogodak Miloša Božovića, ali uzvraća Lene. 20:29.

49' - Ričardson vraća Francuze na plus devet (19:28). To je njegov 10. pogodak večeras.

48' - Smanjuje Miloš Božović, sada je 19:27.

47' - Još jedan gol Ričardsona. Francuzi stižu do rekordnih devet pogodaka viška - 18:27.

46' - Turna se upisuje u strijelce. 18:26.

45' - Čepić postiže prvi gol nakon lijepe akcije. Sada je 18:25.

44' - U ovim momentima smo imali dva igrača više, ali to nijesmo iskoristili. Naprotiv - primili smo još jedan gol, strijelac je Ričardson.

42' - Nakon još jedne nevjerovatne intervencije Žerara, Francuzi vode 17:24.

40' - Smanjuje Bakić. 17:23.

40' - Previsoko vođstvo Francuske. 16:23.

39' - Prandi upisuje drugi današnji gol. 16:22.

38' - Konačno smo savladali Žerara iz sedmerca. Pogodio je Mirko Radović. 16:21.

37' - Novi sedmerac za 'trikolore'. Ričardson je opet bio precizan i Francuska prvi put vodi šest razlike - 15:21.

36' - Ričardson još jednom pogađa iz sedmerca. 15:20.

36' - Odlično brani Simić Fabregasu, a onda Branko Vujović smanjuje na 15:19.

35' - Nevjerovatno. Žerar brani sedmerac i Ševaljeviću.

33' - Branko Vujović uzvraća, ali na drugoj strani gol postiže Prandi. 14:19.

32' - Nai je povećao na 13:18.

32' - Ričardson pogađa. 13:17.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme, uz dvije uzastopne odbrane Žerara.

30' - Miloš Božović pogađa i sada je 13:16. Time je i završen prvi dio igre. Možemo biti zadovoljni onim što su naši igrači prikazali, ali i rezultatom. Ostaje žal za dva neiskorišćena sedmerca, no Žerar večeras brani nevjerovatno.

29' - Odmah je smanjio Mirko Radović. 12:16.

29' - Francuzi prvi put vode pet razlike (11:16).

28' - Brije odmah uzvraća. 11:15.

27' - Vujačić daje fantastičan gol sa velike udaljenosti. 11:14.

26' - Još jedan pogodak Ričardsona iz sedmerca. 10:14.

26' - Bakić postiže gol nakon sjajne akcije naših. 10:13.

25' - Mogli smo do novog gola iz kontre, ali je Branko Vujović pogodio prečku. Ričardson na drugoj strani ne promašuje. 9:13.

23'- Nova odbrana Simića, četvrta večeras, a onda Miloš Božović daje još jedan gol. Odlično je njegovo izdanje večeras. 9:12.

22' - Ričardson je pogodio sedmerac. 8:12.

22' - Miloš Božović smanjuje na 8:11.

22' - Odlična odbrana Simića kod šuta Brijea, ali potom pogađa Ričardson. 7:11.

21' - Ćorsović daje gol tek što je ušao u igru! 7:10.

20' - Konačno dajemo gol. Miloš Božović je pogodio. 6:10.

19' - Sve je lošija situacija po nas. Mae postiže treći gol. 5:10.

17' - Remili se upisuje u strijelce, sada je 5:9.

16' - Karabatić postiže gol, Francuska je prvi put na plus tri (5:8).

15' - Žerar opet brani sedmerac Milošu Vujoviću.

14' - Opet pogađa Fabregas. Francuska drugi put danas ima dva gola viška (5:7).

13' - Anđelić postiže drugi gol. 5:6.

12' - Žerar brani zicer Branku Vujoviću.

11' - Branko Vujović pogodio je stativu, no Simić je odbranio Maeu.

10' - Francuzi koriste sedmerac. Mae ih dovodi na 4:6.

8' - Izborio je Branko Vujović sedmerac. Šutirao je Miloš Vujović, ali mu je Žerar odbranio.

8' - Prvi gol Nikole Karabatića. 4:5.

7' - Anđelić sjajno šutira sa distance i sada je 4:4.

7'- Novi pogodak Fabregasa. 3:4.

6' - Radović uzvraća. 3:3.

6' - Upisuje se u strijelce i Remili. 2:3.

5' - Francuzi su dali još jedan gol, ali je uzvratio Branko Vujović. 2:2.

4' - Vuk Lazović postiže gol. 1:1.

4' - Fabregas pogađa, vodi Francuska.

3' - Nema golova. Imao je Miloš Vujović zicer, ali je odbranio Žerar.

1' - Počelo je odbranom Simića.

0' - Počinje meč u Krakovu.

Roganović: Neke igrače večeras čekaju nove uloge

Naš selektor Zoran Roganović pred početak večerašnjeg susreta kazao je kako vjeruje da predstoji dobra utakmica.

"Faliće nam Grbović, ali ulaze novi igrači, tu su i neke nove uloge za neke igrače. Siguran sam da ćemo odigrati jako dobru utakmicu protiv veoma dobrog protivnika", rekao je on.

On je istakao da imamo igrače vrhunske klase i da se možemo suprotstaviti Francuskoj.

Naša grupa otvorena pobjedom Slovenaca

Na početku prvog kola, reprezentacija Slovenije slavila je očekivanu pobjedu protiv Irana, rezultatom 38:21.

Tako su Slovenci stigli do četvrtog boda, a opširnije o tom susretu čitajte u nastavku.

Slovenci nemilosrdni, remi Portugala i Brazila nakon velike borbe u Geteborgu
1
Slovenci nemilosrdni, remi Portugala i Brazila nakon velike…
18.01.2023 17:01

Evo kako su večerašnji rivali igrali do sad

Crna Gora je u dosadašnjem toku SP upisala dva trijumfa i poraz, dok je Francuska startovala sa sve tri pobjede.

Inače, sa Francuskom smo do sada odigrali dva zvanična susreta, a kako je tada bilo pogledajte u nastavku.