Na apel predsjednika Opštine, da subvencijama u vidu hrane pomognu ovaj projekat, privrednici su se odazvali u velikom broju. Predsjednik Opštine Budva Marko Carević kazao je da je podijeljeno 3.000 obroka je tokom februara i marta.
„Ulazimo u period krize pitanje je kako će se on završiti. Cijenu, po pravilu, plaćaju najsiromašniji i oni sa društvene margine. Naš cilj je da u Budvi ispoštujemo princip da niko više ne bude gladan, i da svako dobije pravo na besplatan obrok. Svima nam je najveća nagrada osmijeh na licu naših sugrađana kojima je pomoć najpotrebnija”, poručio je Carević.
Za Narodnu kuhinju uložena su sredstva u opremanje kompletne kuhinje, što je, kako navodi Carević, za Budvu minorno ulaganje „u ono što vidimo kao osnovno ljudsko pravo koje svakome mora biti zagarantovano”.
„Uvijeren sam da dolazi vrijeme kada će solidarnost biti naša najveća vrlina, posebno solidarnost od strane odgovorih kompanija i uspješnih preduzeća, ali prije svih naravno lokalne i državne uprave.
Dozvolite da se zahvalim Udruženju Ugostitelja Budva, Udruženju Žena Budva, Mega Prometu Budva, Kladionici Meridijan, Miholjskom Zboru, Perli Budva, Daklej Budva, Nika Mlekari Nikšić, Montenegrokopu, Slaviji Budva, Maji Ulicevic, Smešku Adnanu Ikoviću, Slobodanki Kenteri, Željku Srdanoviću što ste projekat Narodne kuhinje učinili mogućim, uz želju da i dalje saradujemo na zajedničkim društveno odgovornim poduhvatima”, rekao je predsjednik budvanske Opštine.
Projekat je realizovan u saradnji sa Ministarstvom prosvjete, nauke, kulture i sporta na čelu sa ministarkom Vesnom Bratić.