Završeno je 16. kolo domaćeg fudbalskog šampionata

Nakon 16. kola Meridianbet Prve CFL, fudbaleri Dečića i dalje su prvoplasirani, no sada imaju samo bod više od ekipe Budućnosti.

Kraj niza pobjeda Dečića: Jezeru bod, Budućnost na minus jedan u odnosu na lidera Foto: UGC

U završnom duelu dana, Tuzani su na Starom aerodromu remizirali sa Jezerom (0:0). Budućnost je pod Goricom lako slavila protiv Jedinstva (3:2), na DG areni su Mladost i Sutjeska podijelili bodove (1:1), a identičan je epilog imao i duel Petrovac - Arsenal (1:1).

Dečić zaustavljen, bod sa Starog aerodroma odnosi Jezero

Seriji Dečića od sedam pobjeda došao je kraj, pošto je večeras iz Podgorice bod odnijela ekipa Jezera - 0:0. Pritom, teško je bilo i igrati fudbal na Starom aerodromu, s obzirom na to da je teren bio u katastrofalnom stanju.

Tokom prvog poluvremena, Dečić je imao inicijativu, ali mimo jedne – kada je golman gostiju Asanović loptu zaustavio na samoj gol liniji – šanse gotovo da su izostale.

Nije se mnogo toga dešavalo ni u nastavku, u kojem su se Plavljani uglavnom branili. U 87. minutu, konačno veliko uzbuđenje - Đeljaj je šutnuo ka nebranjenom dijelu mreže, a loptu je glavom u posljednjem momentu odbio jedan od defanzivaca Jezera. U završnici je bilo i nervoze, ali ne i golova, a nakon svega zadovoljniji mogu biti Plavljani.

Budućnost slavila, ali se u finišu kockala

Fudbaleri Budućnosti stigli su do devete ovosezonske pobjede, pošto su pod Goricom opravdali ulogu favorita protiv Jedinstva - 3:2 (1:0). No, Podgoričani su se u finišu mnogo kockali, dopustivši Žarku Koraću da u finišu postigne dva gola.

Nakon nekoliko polušansi pred oba gola, Budućnost je do vođstva stigla u 31. minutu, sjajnim golom Brnovića, koji je efektnim udarcem sa 17 metara poslao loptu pod prečku suparničkog gola.

Da dileme o pobjedniku pod Goricom više neće biti, postalo je jasno u 60. minutu, kada je Mrvaljević udvostručio prednost 'plavih', da bi se četiri minuta kasnije u strijelce upisao i Almeida.

A onda - potpuno neočekivan povratak Bjelopoljaca. Žarko Korać je u 86. minutu smanjio zaostatak gostiju i tako ostao najbolji strijelac prvenstva. Samo dva minuta kasnije, Korać je još jednom pogodio - vrhunski je šutnuo sa ivice šesnaesterca i pogodio gornji dio mreže.

Borbenoj Mladosti bod protiv Sutjeske

Sutjeska nije mogla do pobjede protiv posljednjeplasirane ekipe Mladosti, koja je za današnje borbeno izdanje na DG areni nagrađena bodom - 1:1 (0:0).

Teško je da je iko na DG areni mogao uživati u igri obje ekipe u prvom poluvremenu, koje je završeno bez pogodaka. No, na startu drugog - domaći su poveli. U toku je bio 51. minut, kada je Bogdan Milić savladao Vladana Giljena.

Sutjeska je poravnala u 69. minutu golom Krstovića, koji je šutnuo sa dvadesetak metara, a lopta je na putu ka golu odskočila od blatnjavog terena i tako prevarila golmana Dragojevića.

Podjela bodova u primorskom dvoboju

Duel Petrovca i Arsenala obilovao je prilikama, no završen je rezultatom 1:1 (1:1).

Prava uzbuđenja pod Malim brdom počela su u završnici prvog poluvremena. Najprije je Slobodan Babić domaće doveo u vođstvo u 38. minutu, ali to nije potrajalo. Tek četiri minuta kasnije poravnao je Boban Đorđević, svojim devetim golom u ovosezonskom šampionatu.

U nastavku smo vidjeli niz prilika pred oba gola, ređali su se i brojni šutevi, ali golova nije bilo.

Danas bez fudbala u Baru, igraće se u ponedjeljak

U Baru danas nije bilo fudbala, i to usljed vremenskih nepogoda.

Duel Mornar - Rudar je odložen i to za ponedjeljak. Susret na Topolici tog će dana početi u 16 časova.

Budućnost - Jedinstvo 3:2 (1:0)

(1:0 - Brnović 31, 2:0 - Mrvaljević 60', 3:0 - Almeida 64', 3:1 - Korać 86', 3:2 - Korać 88')

Mladost Donja Gorica - Sutjeska 1:1 (0:0)

(1:0 - Milić 51', 1:1 - Krstović 69')

Petrovac - Arsenal 1:1 (1:1)

(1:0 - Babić 38', 1:1 - Đorđević 42')

Dečić - Jezero 0:0