Budućnost poražena od Virtusa: Dobar otpor neporaženoj ekipi Evrokupa

Košarkaši Budućnost Voli poraženi su od Virtusa 99:89 u četvrtom kolu TOP 16 faze Evrokupa.

Budućnost poražena od Virtusa: Dobar otpor neporaženoj ekipi Evrokupa Foto: Tviter

Naši momci su sjajno otvorili meč, bili ravnoprvani protivnik moćnom italijanskom timu, ali su gosti na iskustvo uspjeli da trijumfuju.

Dejan Milojević se opredijelio za prvu petorku: Džastin Kobs, Fedor Žugić, Melvin Edžim i Vili Rid.

Naši košarkaši sjajno otvaraju četvrtinu. Prije svega odlična odbrana ekipe Dejana Milojevića protiv napadački najpotentnije ekipe Evrokupa.

"Plavo bijeli" su od starta krenuli agresivno,s a visokim tempom igre.

Melvin Edžim je u ovoj dionici briljira sa 8 poena, Vili Rid je pravio probleme protivnicima u reketu sa 6 poena, a odlična rola u ovoj dionici i našeg najmlađeg člana Fedora Žugića koji je sa jednom trojkom, i jednim ulazom u stilu Dvejn Vejda četvrtinu završio sa 5 poena.

Dobra i egal košarka je viđena i u drugij dionici. Vili Rid je na sjajnu asistenicju Kobsa "posterozovao" Tesitorija.

Nikola Ivanović je iznudio namjernu ličnu grešku, da bi potom trojkom odveo naš tim na + 6.

Gosti su međutim uspjeli da preokrenu rezultat kako je četvrtina odmicala. Prije svih preko Miloša Teodisića koji je je pogodio tri trojke u ovom periodu.

Naši košarkaši otvaraju treću četvrtinu sa dva vezana pogotka Džastina Kobsa. Virtus je ipak uspio da zaustavi svaki nalet naše ekipe u ovoj dionici.

U posljednjoj dionici "plavo bijeli" su uspjeli da spuste razliku na 8 poena, čak i da imaju tri posjeda nakon dobre odbrane da meč uvedu u neizvjesnu završnicu, ali falilo je i malo sporstke sreće.

Na kraju Džastin Kobs je meč završio sa 17 poena i 8 asistencija, Melivn Edžim i Vili Rid su imali po 16 poena, Nikola Ivanović 14, Fedor Žugić 9 poena.

Idući meč je u Podgorici 6. februara protiv Cedevita Olimpije.