'Plavi' na plus sedam, drugi meč slijedi preksjutra u Nikšiću

Budućnost Voli slavila, ali je Sutjeska odigrala sjajno u "Morači"

Košarkaši Budućnost Volija ostvarili su pobjedu u prvom duelu polufinala plej-ofa domaćeg šampionata protiv Sutjeske, no znatno teže nego što se očekivalo. Na kraju večerašnjeg susreta u "Morači" bilo je 84:77 (26:18, 17:23, 23:20, 18:16).

Budućnost Voli slavila, ali je Sutjeska odigrala sjajno u "Morači" Foto: ABA

Prvo poluvrijeme bilo je jako zanimljivo. Iako su Podgoričani krajem uvodnog kvartala i na startu drugog u više navrata bili na plus osam, u finišu je uslijedila odlična dionica Sutjeske, koja je na odmor otišla uz svega dva poena zaostatka – 43:41.

Pritom, gosti su u prve dvije četvrtine ubacili sedam trojki, a u sastavu Budućnost Volija do tada je najefikasniji bio Ferel sa 13 poena.

Nije mnogo drugačije bilo ni u nastavku. Odlično su Nikšićani parirali aktuelnom prvaku, koji je ipak u finišu treće četvrtine, pogotkom Tanaskovića, uspio da stekne dvocifren plus. No, nije to potrajalo. Baš kao i u prvom dijelu, gosti su odgovorili i u prvom dijelu završnog kvartala prišli na pola koša zaostatka - 68:67.

Međutim, nijesu gosti uspjeli da uvedu meč u dramatičniju završnicu - minut i po prije kraja, Popović je postigao trojku za 84:74 i pitanje pobjednika bilo je riješeno.

Jogi Ferel meč je završio sa 27 poena, pri čemu je postigao šest trojki, a na drugoj je strani najefikasniji bio Spasojević sa 18 poena i četiri trojke.

Revanš u Nikšiću na programu će biti u petak.