Budućnost Voli odbranila naslov prvaka države: Sezonu završili sa 103 poena

Uz maksimalne tri pobjede u finalnoj seriji protiv SC Derbija, košarkaši Budućnost Volija večeras su odbranili naslov prvaka države. 'Plavi' su večeras slavili nad 'studentima' rezultatom 103:87.

Budućnost Voli odbranila naslov prvaka države: Sezonu završili sa 103 poena Foto: kkb

Tako je Budućnost Voli stigla do 18. naslova prvaka u klupskoj istoriji, a 15. kada je u pitanju period od 2006. godine.

Budućnost Voli je dominirala u prvom poluvremenu, tokom kojeg su njeni igrači pogodili čak 12 trojki. Pritom, O’Brajen je do odmora upisao 22 poena, a Grin 16, a rezutat nakon polovine meča bio je 68:44.

U nastavku je Petar Mijović pružio šansu mladim igračima, koji su je i iskoristili na lijep način. Identičan pristup imao je i Andrej Žakelj, tako da smo u završnici meča pratili nadmetanje igrača koji su budućnost crnogorske košarke.

U ekipi Budućnost Volija najbolji učinak imao je O'Brajen (30), dok su Grin i Drobnjak dodali po 16.

Sa druge strane, kod 'studenata' je oduševio mladi Luka Mirković, koji je meč završio sa 16 poena.

Budućnost Voli sezonu završava sa 'duplom krunom', ali i uz razočaravajući kraj u ABA ligi, u kojoj su doživjeli dva teška poraza od Crvene zvezde u polufinalnoj seriji.

SC Derbi, osim što je nastupio u finalu domaćeg šampionata, igrao je i u plej-ofu ABA lige, gdje je u četvrtfinalu žestoko namučio ekipu Partizana.