Upisan i treći trijumf, Ros najefikasniji

Košarkaši Budućnost Volija i nakon tri kola ABA lige imaju stopostotan učinak. Podgoričani su večeras u "Morači" bili bolji od Krke, rezultatom 82:69 (24:20, 21:14, 19:23, 18:12).

Budućnost Voli i dalje stoprocentna: Krka je bila neugodna, ali pobjeda nije dolazila u pitanje Foto: ABA

Riječ je, bez sumnje, o pobjedi koja će imati značaj za izabranike Petra Mijovića i na psihološkom planu, nakon proteklog tijesnog poraza od Turk telekoma u Eurokupu.

Rajt je večeras bio najefikasniji u domaćoj ekipi sa 17 pogodaka, a dvocifreni su još bili i Makundu (13), Pol (11) i Vilijams (10).

Podgorčani su lijepo otvorili meč, a u finišu prve četvrtine uslijedilo je buđenje gostiju, koji su pogotkom Radovanovića prišli na pola koša zaostatka (21:20).

Predvođeni Rajtom, koji je u prvom poluvremenu pogodio dvije trojke uz 14 poena, ‘plavi’ su ipak uspjeli da steknu komotniju prednost u sljedećih 10 minuta, te je pri odlasku na odmor razlika bila dvocifrena – 45:34.

Djelovalo je sredinom treće četvrtine kako su domaći završili sav posao. Nakon slobodnih bacanja Jagodić Kuridže, Budućnost Voli imala je 15 poena prednosti (58:43), ali smo onda vidjeli pad u igri Podgoričana i novi bljesak Krke. Slovenački sastav je do kraja kvartala zaostatak sveo na sedam poena – 64:57.

No, nijesu mogli gosti iz Novog Mesta dalje - Budućnost Voli je u završnom kvartalu držala pristojnu razliku, ne dozvolivši da pobjeda dođe u pitanje.

Rezultati: Zadar – Mornar 92:57, Cedevita Olimpija – Split 97:68, Igokea – SC Derbi 91:82, Budućnost Voli – Krka 82:69.

Večeras: Partizan CIbona (21:00).

Nedjelja: Borac Čačak – Crvena zvezda (18:00).

Ponedjeljak: FMP – Mega (20:00).

Tabela: Budućnost Voli 3-0, Partizan 2-0, Crvena zvezda 2-0, Borac Čačak 2-0, SC Derbi 2-1, Cedevita Olimpija 2-1, Igokea 2-1, FMP 1-1, Krka 1-2, Zadar 1-2, Mega 0-2, Cibona 0-2, Split 0-3, Mornar 0-3.