Granka nije rival za 'vađenje'

Budućnost Voli držala se 20 minuta: Težak poraz 'plavih' na Kanarskim ostrvima

Košarkaši Budućnost Volija nijesu mogli do iznenađenja u devetom kolu Eurokupa. Od podgoričkog sastava večeras je na Kanarskim ostrvima bolja bila i dalje neporažena Gran Kanarija, rezultatom 97:70 (28:23, 21:21, 26:10, 22:16).

Budućnost Voli držala se 20 minuta: Težak poraz 'plavih' na Kanarskim ostrvima Foto: Gran Canaria Basketball

Podgoričani se tako nakon prvog kruga grupne faze nalaze na diobi sedmog i osmog mjesta, uz pobjedu manje u odnosu na zonu koja vodi u prvu rundu nokaut faze.

Izabranici Andreja Žakelja djelovali su odlično u prvom poluvremenu, ali su u trećem periodu potpuno podbacili, što su Španci iskoristili i upravo u toj četvrtini završili sav posao.

Budućnost Voli ušla je bez respekta prema lideru u večerašnji meč, ali je za domaće nevjerovatno krenuo Silven Landesberg, koji je u uvodnih 10 minuta postigao 16 poena, pri čemu je pogodio četiri trojke. Na drugoj je strani do tada dvocifren bio Marvin Džons (10), a Gran Kanarija je drugi period igre dočekala uz pet poena prednosti – 28:23.

Izabranici Andreja Žakelja ni u jednom momentu u drugoj četvrtini nijesu dozvoljavali suparniku da se odlijepi, a onda su – dva minuta uoči odlaska na odmor – trojkom Mekinli Rajta izjednačili (41:41). Djelovalo je da će Podgoričani prvo poluvrijeme završiti sa dva poena zaostatka, ali je u posljednjoj sekundi Brusino pogodio trojku, te je bilo 49:44.

Igrači Budućnost Volija podbacili su u trećem periodu – ređali su se njihovi promašaji, nijesu blistali ni u odbrani, pa je nakon šest minuta igre bilo 66:50. Ništa bolje gosti nijesu djelovali ni u ostatku četvrtine, što su košarkaši Gran Kanarije surovo kažnjavali, pa je uoči završnih 10 minuta pitanje pobjednika faktički bilo riješeno – 75:54.

Ništa drugačije nije bilo ni u posljednjoj četvrtini, u kojem je Granka u više navrata stizala i do plus 30, a gosti su to samo donekle uspjeli ublažiti u samoj završnici..

U ekipi Budućnost Volija jedini dvocifren bio je Marvin Džons (22), dok je domaće do pobjede predvodio Landesberg (18).

Rezultati: Gran Kanarija – Budućnost 97:70, Turk telekom – Šljonsk 71:80, Kluž – Lietkabelis 120:111, Ulm – Burg 84:89, Trento – Aris 69:67.

Tabela: Gran Kanarija 9-0, Kluž 7-2, Burg 7-2, Ulm 6-3, Lietkabelis 4-5, Trento 4-5, Budućnost Voli 3-6, Aris 3-6, Trento 4-5, Šljonsk 1-8, Turk telekom 1-8.