Uzbudljiva noć na prvoligaškim terenima

Podjela bodova u sjajnom derbiju pod Malim brdom, veliki preokret Arsenala, pobjede Sutjeske i Budućnosti, te trijumf Jezera u sudijskoj nadoknadi, momenti su u znaku kojih je proteklo četvrto kolo Prve CFL.

Sjajan derbi u Petrovcu okončan remijem, veliki preokret Arsenala, slavili Budućnost, Sutjeska i Jezero Foto: PA

U derbiju kola, Petrovac i Dečić odigrali su sjajan meč, uz početak kakav se rijetko gleda - a na kraju su remizirali, što je, utisak je, možda i najpravedniji ishod.

Sutjeska je večeras gotovo rutinski slavila nad Iskrom, dok su Podgoričani izborili prvu ovosezonsku pobjedu, i to u Pljevljima. Ispratili smo i veliki preokret Arsenala protiv Mornara, pri čemu je Bulatović dva puta pogađao za domaće.

Slavilo je i Jezero, i to pogotkom u sudijskoj nadoknadi.

Podjela bodova u sjajnom derbiju

Derbi je u potpunosti opravdao očekivanja. Bila je to borbena utakmica od prvog minuta, pa smo prvi put u istoriji domaćeg šampionata ispratili duel u kojem su u uvodnih pet minuta pala čak tri gola.

U trećem minutu, radovali su se gostujući navijači, pošto je Igor Ivanović na atraktivan način pogodio mrežu Petrovčana. No, nepun minut kasnije uslijedilo je izjednačenje, a strijelac je bio Dejan Perović. Tuzani su potom krenuli sa centra i odmah - pogodili. Novo vođstvo Dečiću donio je Fatos Bećiraj.

Poslije borbenog prvog poluvremena, gosti su u 57. minutu mogli doći i do trećeg gola, no veliku šansu nije iskoristio Denković. Pritiskali su i domaći, tražili su novo izjednačenje, a ono se dogodilo u 74. minutu. Svoj treći ovosezonski pogodak postigao je Rodrigo Faust. Bio je to i posljednji pogodak koji smo vidjeli večeras pod Malim brdom.

Džudović debitovao pobjedom, Mijović riješio meč

Fudbaleri Budućnosti stigli su do prve pobjede u domaćem šampionatu. Predvođeni novim šefom struke Miodragom Džudovićem, Podgoričani su u uvodnom duelu četvrtog kola Prve CFL savladali Rudar u Pljevljima, rezultatom 1:0 (0:0).

Prvo poluvrijeme nije bilo naročito sadržajno, a najveće prilike vidjeli smo sredinom prvog dijela. Prvo je u 22. minutu domaće mogao da dovede u vođstvo Nikolić, a minut kasnije, na suprotnoj strani, u lijepoj je šansi bio Đukanović. U finišu prvog dijela, tresla se mreža gostiju, ali je gol Nikolića poništen zbog faula.

Nijesmo ni u nastavku gledali naročito dopadljivu igru, a Podgoričani su u 66. minutu stigli do prednosti. Lazar Mijović bio je na dvadesetak metara od gola Pljevljaka, raspalio je po lopti i poslao je pravo u mrežu. Bio je to i trenutak koji je odlučio večerašnji meč.

Rutinska pobjeda Nikšićana, pogodio i Sahli

Sutjeska je pred svojim navijačima slavila trijumf nad Iskrom, rezultatom 3:0 (1:0), na debiju novog šefa struke Nenada Brnovića. Bio je to meč u kojem je aktuelni prvak bio nadmoćniji, te tri boda sasvim zasluženo ostaju kraj Bistrice.

Domaći su poveli već u četvrtom minutu preko Kneževića i nakon toga su u prvom dijelu kontrolisali igru, ne dopuštajući suparniku ozbiljniju priliku za poravnanje.

Ako je dilema uopšte i postojala, ona je razriješena u 84. minutu, kada je francuski internacionalac Oujdi Sahli postigao prvi gol u dresu Sutjeske. U sudijskoj nadoknadi, konačnih 3:0 postavio je Novica Eraković iz penala.

Bulatović srušio Barane

Nakon trijumfa nad Sutjeskom, Mornar je večeras bio favorit, no na kraju je poražen od Arsenala. Nakon velikog preokreta, Tivćani su slavili 2:1 (0:0).

Prvo poluvrijeme i nije bilo naročito sadržajno, ali tek što je nastavak počeo, Marko Ćetković doveo je Barane u vođstvo.

Vrijeme je odmicalo i djelovalo je da su gosti sve bliže pobjedi, ali je onda na scenu stupio Ivan Bulatović. Napadač Tivćana prvo je u 65. minutu poravnao, da bi kroz 12 minuta novim pogotkom donio prednost svojoj ekipi, a kako se ispostavilo - i nova tri boda.

Jezero slavilo u nadoknadi

Ni nakon četiri kola, fudbaleri Jedinstva ne znaju za pobjedu. U Bijelom Polju večeras je slavilo Jezero, i to pogotkom u sudijskoj nadoknadi - 0:1 (0:0).

U prvom dijelu vidjeli smo nekoliko konkretnijih prilika pred oba gola, no mreže se nijesu tresle.

Premda se očekivala veća borba u nastavku, toga baš i nije bilo. Gotovo da su izostale veće šanse, pa je rezultat ostao onaj sa početka. Pritom, domaći su posljednjih pet minuta imali igrača manje u polju, pošto je Dulović isključen zbog drugog žutog kartona.

Kada su svi očekivali kraj, uslijedio je pogodak - strijelac je bio Pavlović, te su Plavljani proslavili i treći ovosezonski trijumf.

Rudar – Budućnost 0:1 (0:0)
 (0:1 – Mijović 66’)

Sutjeska – Iskra 3:0 (1:0)
 (1:0 – Knežević 4’, 2:0 - Sahli 84', 3:0 - Eraković 90+3 (11m))

Jedinstvo – Jezero 0:1
(0:1 - Pavlović 90+4')

Petrovac – Dečić 2:2 (1:2)
(0:1 - Ivanović 3', 1:1 - Perović 4', 1:2 - Bećiraj 5', 2:2 - Faust 74')