Na stadionu pod Goricom

Budućnost savladala Kom, eurogol Raičkovića obilježio meč

Fudbaleri Budućnosti savladali su u Podgorici gradskog rivala, ekipu Koma 2:0, u posljednjem meču 21. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost savladala Kom, eurogol Raičkovića obilježio meč Foto: FK Budućnost
AnalitikaIzvor

Lider šampionata do 15. pobjede ove sezone došao je majstorskom reakcijom Panajotisa Moraitisa 28. i eurogolom Miloša Raičkovića na pas Draška Božovića u 74. minutu.

Pobjedu u gostima ranije danas upisao je Rudar koji je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladao ekipu Titograda 3:1.

Domaćin je poveo golom Aldena Škrijelja u desetom minutu.

Izjednačio je Velizar Janketić u 61, a isti igrač, pet minuta kasnije, donio je potpuni preokret. Konačan rezultat, za osmi trijumf pljevaljskog tima, postavio je Vule Vujačić u 86. minutu.

Sutjeska i Iskra igrali su juče u Nikšiću 1:1, a pobjednika nije bilo ni u duelu Petrovca i Zete, koji je završen 2:2.

Bez pobjednika i golova u Kotoru igrali su Grbalj i Podgorica (0:0).

Budućnost je, nakon 21. kola, vodeća na tabeli sa 48 bodova i ima osam više od drugoplasirane Sutjeske.

Iskra je treća sa 36, na četvrtom mjestu je Zeta sa 29, dok je bod manje osvojila Podgorica.

Budućnost u narednom kolu, 29. februara, ide u Petrovac, Kom na Zlatici igra protiv Grblja.