Budućnost poražena od CSKA

Rukometašice Budućnosti poražene su večeras u Podgorici od CSKA iz Moskve 25:22 (13:13), u utakmici drugog kola B grupe Lige šampiona.

Budućnost poražena od CSKA Foto: zrkb.me
PAIzvor

To je drugi poraz podgoričkih rukometašica ove sezone, nakon što su i u Koprivnici izgubile od Podravke 29:26.

Ruski predstavnik upisao je prvu pobjede u debitantskoj sezoni u Ligi šampiona, nakon što je u prvom kolu pred svojim navijačima igrao sa Đerom neriješeno 27:27.

Crnogorski prvak bolje je počeo meč i poveo 2:0, razlika je u sedmom iznosila četiri (5:1), a u 14. minutu pet pogodaka (9:4).

Ekipa iz Moskve u 29. minutu prvi put došla je do vođstva (13:12), u 45. razliku je povisila na četiri (18:14), a u 56. minutu na rekordnih šest golova.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Darija Dmitrijeva, Polina Gorškova i Polina Vedekina sa po pet golova.

U ekipi Budućnosti najbolja je bila Valerija Maslova sa šest, dok su po tri gola postigli Alison Pino i Andrea Lekić.

Budućnost će u trećem kolu, 27. septembra, biti gost danskog Odenzea.