Odigran završni meč trećeg kola Prve CFL

Budućnost poražena i od Dečića: Tuzani stopostotni, 'plavi' na dnu

Fudbaleri Dečića slavili su pod Goricom u derbiju trećeg kola Prve CFL. Tuzani su večeras bili bolji od Budućnosti rezultatom 2:0 (0:0).

Budućnost poražena i od Dečića: Tuzani stopostotni, 'plavi' na dnu Foto: PA

Ekipa iz Tuzi tako i nakon tri kola ima stopostotan učinak, dok se Podgoričani - uz meč manje - nalaze na dnu tabele, bez ijednog osvojenog boda.

U prvom dijelu utakmice gledali smo prilično konkretniju igru gostiju, koji su u nekoliko navrata mogli do prednosti. Najizglednije prilike imali su Fatos Bećiraj u šestom, te Draško Božović u 32. minutu, ali se mreža Podgoričana nije tresla. Budućnost u tom dijelu igre i nije bila naročito opasna.

Tek što je počeo drugi dio, Dečić je imao još jednu šansu preko Ivanovića, da bi u 53. minutu najzreliju dotadašnju priliku imali ‘plavi’ – šutirao je Terzić, a lopta pogodila stativu. Pet minuta kasnije, Terzić je opet bio u odličnoj šansi, ali je šutirao preko gola.

Taman kada je djelovalo da su se Podgoričani probudili, uslijedio je – vođstvo Dečića. U toku je bio 67. minut, bila je to lijepa akcija gostiju, na čijem je kraju šutirao Bajović, a golman ‘plavih’ Pavličić odbio loptu. No, na odbitak je natrčao Stefan Denković i rutinski poslao loptu u mrežu.

Kroz 10 minuta, gosti su udvostručili prednost. Kontranapad je završen povratnim pasom Ivanovića ka ‘rezervisti’ Erjonu Vucaju, koji je sa petnaestak metara odlično šutnuo i pogodio.

Ništa se do kraja nije dogodilo, pa je ekipa iz Tuzi, utisak je, zasluženo slavila treći ovosezonski trijumf.