Veliki derbi 22. kola ABA lige u punoj "Morači"

Budućnost se vratila nakon lošeg starta, ali je Partizan slavio pobjedu

U velikom derbiju 22. kola ABA lige, u sjajnoj atmosferi u krcatoj "Morači", Budućnost je poražena od Partizana rezultatom 72:80 (13:24, 24:17, 14:17, 21:22).

Budućnost se vratila nakon lošeg starta, ali je Partizan slavio pobjedu Foto: PA

Podgoričani su očajno ušli u meč, ali su se u drugoj četvrtini u potpunosti vratili. U trećem periodu gledali smo ujednačenu igru i često smjenjivanje u vođstvu, a u završnom kvartalu 'crno-bijeli' su osigurali novi trijumf, i to boljom igrom u samom finišu.

U sastavu Budućnosti, Peri je postigao 16 poena, Kobs 15, Jagodić Kuridža 11, a Rid 10. Kada je riječ o gostima, Panter, Madar i Avramović postigli su po 13 poena.

Budućnost je startovala očajno, pa je Partizan nakon šest minuta igre vodio rezultatom 12:1. ‘Plavi’ su prvi pogodak iz igre postigli tek u osmom minutu, no do kraja četvrtine su se trgli i donekle poboljšali šuterski učinak. Ipak, Beograđani su taj period igre okončali uz prednost 13:24.

U drugom kvartalu, domaći su bolje zaigrali u odbrani, a u napadu ih je predvodio Peri, koji je ubacio nekoliko veoma važnih poena. Nije se ni Partizan tako lako zaustavljao, pa je i dalje na snazi bila dvocifrena prednost gostiju – a u 16. minutu stizali su do rekordnih ‘plus 14’ (23:37).

No, u finišu druge četvrtine - uslijedio je sjajan odgovor Budućnosti. Predvođeni sjajnim Kobsom, koji je u tim minutima postigao čak osam poena, 'plavi' su na odmor otišli uz svega četiri poena zaostatka (37:41).

Drugo poluvrijeme otvoreno je ‘trojkom’ Perija, kojom su izabranici Aleksandra Džikića prvi put prišli na poen zaostatka (40:41). Kroz minut – Budućnost je prvi put bila u vođstvu, i to nakon preciznih slobodnih bacanja Atića (42:41). Time je serija Podgoričana, računajući i pogotke iz finiša prvog dijela, iznosila čak 14:0.

Ipak, odgovorili su ubrzo izabranici Željka Obradovića, predvođeni Madarom i Avramovićem opet su bili u plusu, a u ostatku trećeg kvartala gledali smo uglavnom smjenjivanje u vođstvu. Tako je bilo sve do finiša, kada su 'crno-bijeli' ponovo zaigrali nešto bolje i, uz krucijalne poene Lesora, stigli do sedam poena viška (51:58).

Kako se i očekivalo, završni kvartal bio je neizvjestan i uzbudljiv. Zoran Nikolić sa četiri poena i Peri sa dva doveli su 'plave' na poen zaostatka (57:58), a nedugo zatim je uslijedilo novo poravnanje - i to 'trojkom' Petra Popovića (60:60). No, predvođeni raspoloženim Avramovićem, Beograđani su uskoro opet bili na pet poena viška (60:65).

Uz dva vezana pogotka Vilija Rida, domaći su uspijevali da priđu na 'minus dva' (66:68), no u posljednja dva minuta ušli su uz zaostatak od četiri poena.

Pogodio je Ledej, zatim je promašio Rid, a kada je Madar, na minut i 13 sekundi do kraja, ubacio još jednu 'trojku' (67:76) bilo je izvjesno da je domaći sastav pred porazom.