Odigrani svi mečevi 29. kola domaćeg šampionata

Nakon 29. kola Meridianbet Prve CFL, stanje na vrhu tabele je nepromijenjeno - razlika između Budućnosti i Sutjeske iznosi pet bodova, pri čemu Podgoričani imaju meč manje.

Budućnost nije iskoristila 'poklon' Jezera: Pod Goricom osam golova, 'plavi' i dalje na plus pet Foto: PA

Ipak, 'plavi' večeras nijesu iskoristili to što je Sutjeska osvojila bod na gostovanju Jezeru (0:0). Igrači Miodraga Džudovića, naime, vodili su protiv Petrovca 4:2, no na kraju je bilo 4:4.

Dečić je najzad stigao do pobjede, i to u Danilovgradu (1:3), a tri boda upisao je i Mornar protiv Rudara (2:0). Golova nije bilo u Bijelom Polju.

Spektakl pod Goricom, 'plavima' na kraju samo bod

Fudbaleri Budućnosti pod Goricom su bili nadomak pete uzastopne pobjede, no na kraju su se morali zadovoljiti bodom protiv Petrovca. Nakon sjajne utakmice pod Goricom bilo je 4:4 (2:1). Podsjetimo, i tokom jeseni smo na duelu istih rivala u Podgorici vidjeli goleadu u kojoj su Petrovčani ostali neporaženi (3:3).

Bolje su ušli ‘plavi’ u večerašnji meč, te su do vođstva stigli u 15. minutu preko Balše Sekulića. Deset minuta kasnije, uslijedilo je poravnanje – pogodio je Radenović, nakon greške golmana domaćih Dragojevića. Ipak, da domaći na odmor odu uz zasluženu prednost pobrinuo se Zoran Petrović u 43. minutu.

Nedugo pošto je počelo drugo poluvrijeme, u strijelce se upisao i Ignjatović, no na drugoj je strani u 54. minutu uzvratio Faust, koji je lijepim šutem sa desetak metara smanjio na 3:2. Činilo se da je pitanje pobjednika riješeno u 68. minutu, kada je Sekulić postigao drugi večerašnji pogodak, ali su Petrovčani još jednom smanjili u 81. minutu – Dubljević je lijepo asistirao, a Brnović pogodio.

I onda, u 86. minutu – poravnanje. Malešević je savršeno ubacio loptu u kazneni prostor domaćih, a ‘rezervista’ Babić odlično reagovao i glavom poslao loptu u mrežu.

Nastavljena agonija Sutjeske

Fudbaleri Sutjeske čitav mjesec ne znaju za pobjedu, a danas su u Beranama osvojili bod na neugodnom gostovanju Jezeru, uz rezultat 0:0.

Nije to bio susret koji je donio pregršt šansi, a one konkretnije vidjeli smo u drugom poluvremenu. Ipak, ni Bošnjak na jednoj, niti Konrad na drugoj strani, nijesu uspjeli zatresti mrežu, tako da se do kraja rezultat nije mijenjao.

Dečić konačno slavio

Nakon pet uzastopnih remija, fudbaleri Dečića konačno su došli do pobjede, i to u Danilovgradu protiv Iskre – 1:3 (0:2).

Tuzani su poveli u 22. minutu preko Šarkića, da bi se nedugo zatim, poslije šuta Vucaja, tresla i prečka domaćih. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, Šarkić je srušen u šesnaestercu Iskre, a Cmiljanić je bio precizan iz jedanaesterca.

Tek što je počeo drugi dio utakmice, nadu domaćima vratio je Kalezić, koji je smanjio na 1:2, ali nije to dugo potrajalo. U 62. Inutu, Vucaj je odlično šutnuo i postavio konačan rezultat.

Podjela bodova u Bijelom Polju

Jedinstvo i Arsenal podijelili su bodove u Bijelom Polju, pri čemu nije bilo golova.

Šansi je bilo, publika je ispratila sadržajna dva poluvremena, ali mreže se nijesu tresle. Možda zbog toga više mogu žaliti domaći, koji su u 75. minutu imali kolosalnu šansu – no Hajrovićev je šut odbranio Kuč.

Vujačić odveo Mornar u sigurnu zonu

Veoma važnu pobjedu večeras je upisao Mornar protiv Rudara, uz rezultat 2:0 (1:0). Barani su se time bodovno udaljili od opasne zone, dok Pljevljake čeka grčevita borba za opstanak.

Oba gola na Topolici postigao je Aleksandar Vujačić. On je prvo u 34. minutu natrčao na odbitak i smjestio loptu u mrežu, a u 79. minutu je i riješio pitanje pobjednika, pogotkom iz penala.

Budućnost – Petrovac 4:4 (2:1)

(1:0 – Sekulić 15’, 1:1 – Radenović 25’, 2:1 – Petrović 44’, 3:1 – Ignjatović 49’, 3:2 – Faust 54’, 4:2 – Sekulić 68’, 4:3 - Brnović 81', 4:4 - Babić 86')

Jezero – Sutjeska 0:0

Iskra – Dečić 1:3 (0:2)

(0:1 – Šarkić 22’, 0:2 – Cmiljanić 45+1’ (11m), 1:2 – Kalezić 46’, 1:3 – Vucaj 63’)

Jedinstvo – Arsenal 0:0

Mornar – Rudar 2:0 (1:0)

(1:0 – Vujačić 34’, 2:0 – Vujačić 79’ (11m))

Tabela: Budućnost 56, Sutjeska 51, Arsenal 40, Dečić 39, Petrovac 39, Jedinstvo 37, Mornar 35, Jezero 31, Rudar 27, Iskra 26.