Budućnost nakon velike borbe eliminisana od Sarajeva

Fudbaleri Budućnosti poraženi su u Zenici od Sarajeva 2:1 u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Budućnost nakon velike borbe eliminisana od Sarajeva Foto: radio Sarajevo
Portal Analitika/sportski portaliIzvor

Sarajevo će u plej-of rundi igrati protiv Seltika iz Glazgova koji je bio bolji od Rige 1:0.

Sarajevo - Budućnost 2:1 (1:1)

Tatar 4', Fanimo 67' - Moraitis 44'

Stadion: Asim Ferhatović Hase, Sudija: Sančez (Španija)

Žuti kartoni: Rahmanović, Ahmetović, Tatar, Oremuš, Kovačević, Pupovac (Sarajevo) - Sekulić, Adžić, Vujačić (Budućnost)

Crveni kartoni: Rahmanović (Sarajevo)

Sarajevo: Kovačević, Oremuš, Šerbečić, Dupovac, Pidro, Pejović, Rahmanović, Sušić (Đokanović 58'), Tatar, Fanimo, Ahmetović (Handžić 84')

Rezerve: Džafić, Bešić, Hebibović, Velkoski, Salčin, Đokanović, Handžić.

Budućnost: Dragojević, Milić, Čuković, Adžić, Sekulić, Raičković, Mirković, Grbić, Terzić (Vujačić 85'), Ivanović, Moraitis.

Rezerve: Pavličić, Babić, Vujačić, Đuričković, Bojović, Janketić, Zarubica.

TOK MEČA:

U 75. minutu crveni karton za Rahmanoviča, Budućnost ima igrača više.

Sarajevo ponovo vodi. U 67. minutu centaršut Pidra, Fanimo hvata volej i uz pomoć jednog igrača gostiju pogađa za 2:1. Domaći su tako kaznili promašaje Podgoričana.

U 66. minutu Grbić je šutirao ali je to lako odbranio Kovačević.

Igra Budućnost odlično, nova velika prilika, ali lopta nije došla do Moraitisa u kaznenom.

Kakva prilika za Budućnost u 55. minutu! Grbić je napravio šou po lijevoj strani, uposlio Ivanovića koji centrira, lopta dolazi do Terzića koji šutira, a defanzivac domaćih praktično sa gol linije izbija loptu.

Počeo je drugi dio meča, Budućnost sve bolja.

Poluvrijeme, Sarajevo - Budućnost 1:1.

Budućnost je došla do izjednačenja u 44. minutu! Moraitis je sjajno primio loptu u kazneni Sarajeva koju mu je poslao Terzić, i šutirao jako pod prečku za 1:1!

Kapiten domaćih Ahmetović je zaradio žuti karton zbog simulacije.

Velika prilika za Moraitisa u 34. minutu, sa ivice kaznenog je šutirao, ali je lopta završila pored stative.

Koškanje na terenu, Rahmanović je faulirao Milića, a zatim ga đonom udario u leđa dok je ležao, sudija mu je pokazao samo žuti karton.

U 21. minutu velika prilika za domaćina, Tatar je šutirao ali je sjajno reagovao Dragojević.

Već u 4. minutu Sarajevo dolazi do vođstva u 4. minutu.Rahmanović je dao povratni pas nakon što je utrčao po desnoj strani, Dragojević je odbio loptu do Tatara koji daje gol.