• Sport /
  • Fudbal /
  • Budućnost pobijedila, ali eliminisana: 'Plavi' imaju za čim da žale, Crna Gora ostala bez posljednjeg predstavnika u Evropi

I Podgoričani završili nastup u Ligi konferencija

Fudbaleri Budućnosti eliminisani su iz Lige konferencija. U revanš meču drugog kola kvalifikacija, 'plavi' su večeras trijumfovali protiv islandskog Brejdablika 2:1 (1:0), ali to nije bilo dovoljno. Naime, ekipa sa ostrva ide dalje zahvaljujući trijumfu u prvom duelu (0:2).

Budućnost pobijedila, ali eliminisana: 'Plavi' imaju za čim da žale, Crna Gora ostala bez posljednjeg predstavnika u Evropi Foto: PA

Budućnost ima za čim da žali, naročito kada je riječ o prvom poluvremenu. Podgoričani su najprije poveli u 37. minutu, pogotkom Jankovića, a u 43. je Đukanović imao stopostotnu šansu - no nije bilo gola.

U osmom minutu nastavka, izabranici Aleksandra Nedovića primili su jeftin gol - nakon kontre, mrežu 'plavih' pogodio je Torvaldson. Vrijeme je odmicalo, nije Budućnost uspijevala da stvori pritisak na polovini gostiju, koji su polako osvajali prostor. Ipak, u 86. minutu, nakon sjajnog centaršuta Rudovića, Adžić je pogotkom vratio nadu domaćoj publici kako bi večeras pod Goricom moglo biti produžetaka.

No, nije se to dogodilo. Islanđani slave prolaz, a Crna Gora večeras je ostala i bez posljednjeg predstavnika na evropskoj sceni tokom ove sezone.

U nastavku pogledajte sve detalje koji su obilježili večerašnji susret.

90+6' - Rudović je ubacio loptu u šesnaesterac Brejdablika, ali je Mrvaljević nije zakačio, pa ostaje 2:1. Malo je vremena ostalo.

90+4' - Čudne kriterijume ima glavni arbitar čitave noći. Sada je Đuričković odgurnut, ali je umjesto faula za domaće sviran - aut u korist Islanđana.

90+2' - Još jedan slobodni udarac za Budućnost. Izveo ga je Rudović, ali ovog puta nije pronašao nikoga u suparničkom šesnaestercu.

90' - Igraće se još šest minuta. Sasvim dovoljno vremena imaju izabranici Aleksandra Nedovića, koji u ovim momentima imaju veliku podršku sa tribina.

86' - GOL! Budućnost ponovo ima prednost. Sjajno je slobodni udarac izveo Anđelo Rudović, lopta je došla do Adžića, a on je smjestio u mrežu. Publika pod Goricom sada se nada kako bi 'plavi' mogli do produžetaka.

85' - Fudbaleri Brejdablika su gotovo konstantno na polovini Budućnosti, često su i u samom šesnaestercu. Ništa od pritiska domaćih u finišu.

80' - Čini se da je odbranu Budućnosti stigao umor, a napad teško stiže do prilika za gol. Islanđani povremeno napadaju, imali su maločas i jednu veliku šansu, ali je i dalje 1:1.

75' - Izašli su iz igre Petrović i Terzić, a mijenjaju ih Mrvaljević i Rudović.

70' - Nijesmo u međuvremenu vidjeli nijednu ozbiljniju šansu. Gosti sada potpuno kontrolišu igru.

62' - Dvostruka izmjena u redovima našeg viceprvaka - izlaze Janković i Lusero, a ulaze Ignjatović i Milošević.

60' - Ostalo je još pola sata. Budućnost pokušava da stigne do novog vođstva, ali sada to već ide teže. Podsjetimo, 'plavi' bi morali da daju dva gola do kraja kako bi izborili produžetke.

53' - Nije gol suparnika uticao na domaće, koji su odmah nastavili da napadaju i imali dvije velike šanse. Ipak, ostaje 1:1.

51' - Izjednačenje. Podgoričani su naivno primili gol, strijelac je Torvaldson, nakon kontre, i pošto dva defanzivca 'plavih' nijesu uspjela da ga zaustave.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

'Plavi' odlični u prvom poluvremenu, imaju obećavajuć rezultat

45' - Napada Budućnost i dalje, gostujući defanzivci su u panici, no uskoro će kraj prvog dijela igre.

43' - Stopostotna šansa za Budućnost. Đukanović je bio sam ispred golmana Einarsona, zatim je prošao i njega, a onda - promašio okvir gola. Mogla je Budućnost već sada imati poravnanje u odnosu na rezultat prvog meča.

37' - GOL! Vodi Budućnost! Strijelac je Branislav Janković, nakon još jedne sjajne akcije 'plavih'. Podgoričani su postigli pogodak u pravom momentu.

35' - Opao je tempo, a to u ovom momentu više odgovara gostima.

26' - Treću veliku priliku imali su 'plavi' - odlično je šutirao Janković, bio je sam ispred golmana Brejdablika, koji je ipak uspio da interveniše.

25' - Mnogo bolje sada djeluju Podgoričani u odnosu na suparnike. Sve su češće na polovini Islanđana, uputili su i još dva šuta.

21' - 'Plavi' su imali odličnu šansu. Nakon jako lijepog napada, na kraju je šutirao Petrović, a Einarson odbranio. Uslijedio je korner, Adžić je šutnuo tik iznad prečke, ali dovoljno da dodatno razbudi publiku.

15' - U slučaju da eliminiše Brejdablik, Budućnost će igrati protiv turskog Istanbul Bašakšehira. Meč u Izraelu upravo je završen, a opširnije o tome pročitajte u posebnoj vijesti.

10' - Tokom uvodnog dijela utakmice nijesmo vidjeli nijednu konkretniju priliku na obje strane.

01' - Uz koreografiju na zapadnoj tribini, počeo je večerašnji meč u Podgorici.

Odlična posjeta pod Goricom

00' - Pola sata uoči početka, stadion je dobro popunjen. Otvorene su zapadna i istočna tribina, a sjeverna je suspendovana zbog nedoličnih transparenata navijača Budućnosti istaknutih na utakmici prvog kola protiv Lapija. Zbog toga su 'varvari' večeras na zapadnoj tribini.

00' - Bolji iz dvomeča Budućnost - Brejdablik, u trećem kolu igraće protiv pobjednika duela Makabi Netanja - Istanbul Bašakšehir. Nakon što je prvi meč u Turskoj završen 1:1, u revanš meču u Izraelu, nakon 45 minuta, vodi Istanbul, rezultatom 1:0.

Poznati sastavi

00' - Poznati su i sastavi u kojima će nastupiti večerašnji rivali. Za Budućnost, meč će početi Dragojević, Đuričković, Dakić, Adžić, Vuković, Janković, Lusero, Terzić, Mijović, Petrović, Đukanović. Početna postava Brejdablika je sljedeća: Anton Einarson, Ingvarson, Margeirson, Muminović, Gunlaugsen, Ejolfson, Sigurjonson, Viktor Einarson, Torvaldson, Toralson, Stejndorson.

00' - Budućnost je do sada dva puta nastupala u trećem kolu kvalifikacija za evropska takmičenja, i to u sezonama 2010/11. i 2020/21. Ipak, 'plavi' nikad nijesu uspjeli da, tokom iste sezone, eliminišu dva suparnika uzastopno u evropskim takmičenjima.