Bruno slobodnjakom eliminisao Redse iz FA Kupa

Fudbaleri Mančester Junajteda plasirali su se u osminu finala FA Kupa pošto su na domaćem terenu rezultatom 3:2 (1:1) bili bolji od velikog rivala Liverpula u sjajnoj utakmici. Gol odluke postigao je Bruno Fernandeš iz slobodnog udarca u 78. minutu. Protivnik timu Olea Gunara Solšera u narednoj rundi biće Vest Hem Junajted, koji je bio bolji od Stokporta.

Bruno slobodnjakom eliminisao Redse iz FA Kupa Foto: Twitter
Sportski portaliIzvor

Navijači su mogli da uživaju u zaista pravom klasiku engleskog fudbala u kojem su se prilike nizale, a viđeni su i neki prelijepi potezi. Prethdoni meč veliki rivali igrali su na Enfildu prije tačno nedjelju dana u okviru 19. kola Premijer lige, a u njemu je viđeno znatno manje uzbuđenja.

Na Old Trafordu je Liverpul poveo u 18. minutu kada je Mohamed Salah poslije sjajnog pasa Roberta Firmina elegantno „podboo“ loptu i matirao Hendersona za 0:1.

Ipak, domaćin je brzo došao do izjednačenja – Markus Rašford uputio je prelijepu dijagonalu i savršeno uposlio Mejsona Grinvuda, koji je spretno šutirao i matirao Alisona za 1:1.

Na startu drugog dijela igre Rašford je sjajno istrčao iza leđa odbrane nakon pasa Grinvuda, iskoristio nebranjeni prostor i donio preokret Junajtedu – 2:1. Ipak, samo deset minuta kasnije, u 58. minutu, Salah postiže svoj drugi gol, ponovo na lijep način, a ponovo mu je asistent bio Firmino.

Duel je odlučen u 78. minutu kada je iz slobodnog udarca konačnih 3:2 za Mančester Junajted postavio Bruno Fernandeš. Portugalac je šutirao u Alisonov ugao prilično snažno i precizno, a golman Liverpula je prekasno vidio loptu. Prethodno je neoprezno prekršaj na ivici šesnaesterca napravio Fabinjo.

Do kraja duela tim Jirgena Klipa nije uspeo da stvori izgledne prilike i izjednači, pa je Junajted prošao u četvrtu rundu najstarijeg fudbalskog takmičenja.

Mečeve FA Kupa možete pratiti u ekskluzivnim prenosima smo na kanalima Sport kluba.

Duel ste mogli da gledate u direktnom prenosu na Sport klubu 1, a TOK MEČA mogli ste da pratite na sajtu Sport kluba.