„Kako se o mjerama tajnog nadzora i ranije govorilo, kako u dijelu benefita za rasvejtljavanje brojnih krivičnih djela, tako i u njihovoj zloupotrebi, opaža se činjenica, da svega mali broj njih rezultira i do dovođenja dokaza koji su potrebni za optuženje“, kazali su iz CEGAS-a.
Tako je, navode oni, u Izvještaju o radu Državnog tužilaštva i Tužilačkog savjeta, za 2022. godinu, broj mjera tajnog nadzora dostigao 599 predloženih od strane državnih tužilaca, a onda i usvojenih naredbom sudije za istragu.
„Od tog broja, svega je u 26 predmeta u kojima su primijenjene mjere tajnog nadzora, dovele do dokaza potrebnih za optuženje“, istakli su iz CEGAS-a.
Dodaju da u 25 predmeta, mjere tajnog nadzora nijesu dale rezultate, dok je u 27 predmeta obaviješten sudija za istragu, koji je, podsjećaju iz CEGAS-a, nadležan da naredi da se material koji je prikupljen mjerama tajnog nadzora i uništi.
„Iznenađuje povećani broj mjera tajnog nadzora za 2022.godinu, uzimajući u obzir činjenicu, da je prema Izvještaju o radu Državnog tužilaštva i Tužilačkog savjeta za 2021. godinu, taj broj je iznosio 114 predloženih mjera, od kojih je njih 110 i usvojeno“, zaključuje se u saopštenju.
Komentari (2)
I žene časne ste stavili na mjere tajnog nadzoda paśi sinovi i izdajnici!
I za Drtana i Milacica?