Druga fudbalska liga

Brejk Bokelja u Spužu

U prvoj fudbalskoj utakmici u Crnoj Gori nakon pandemije koronavirusa Bokelj je uspio danas da savladala Drezgu u Spužu (2:0) u zaostalom meču 21.kola Druge lige.

Brejk Bokelja u Spužu Foto: Pobjeda
PobjedaIzvor

Kotorani su dominirali u većem dijelu meča, imali mnogo veći posjed, bolje šanse i na kraju zasluženo stigli do trijumfa, kojim su uspjeli da stignu Jedinstvo, a istovremeno da naprave još veću razlilku u odnosu na četvrtoplasirano Jezero, čime se Bokelj učvrstio u zoni baraža.

U prvom dijelu meča gosti su djelovali bolje, Drezga je pokušavala da parira na sredini, ali je Bokelj preko Sekulovića i Guzine imao nekoliko šansi da dođe do gola. Sekulović je prijetio nakon dobrih prodora Stevovića i Boškovića po bokovima, a čisti zicer nije iskoristio u 41. minutu Guzina, koji je bio "oči u oči" sa Bogićevićem, ali je lopta otišla pored gola. I, u posljednjim trenucima prvog dijela igre Drezga je mogla da kazni goste, ali je nakon odlične povratne lopte Burzanovića, Lazarević bio neprecizan.

Na samom startu nastavka priprijetio je i Tomašević, ali je Bokelj brzo odreagovao. Slavoljub Bubanja u ,,vatru“ je bacio prvo ofanzivca Poček, a zatim i vezistu Vujovića, nakon čega je igra Bokelja izgledala mnogo drugačije. Prvo je u 65.minutu nakon asistencije Boškovića, Babić u stilu najboljih napadača vrhunski loptu poslao pod prečku, da bi samo sedam minuta kasnije sve bilo gotovo, kada je Poček pokazao klasu. Rezervista ej gotovo sa centra povukao kontru, sve odradio sam, zaobišao dva štopera i golmana i rutinski zatresao mrežu – 0:2.

Na taj način Bokelj je nastavio sjajnu seriju rezultata prije prekida prvenstva i jasno pokazao da želi da se domogne baraža...