Naša reprezentacija očito će se prošetati kroz kvalifikacije za Eurobasket

Bolje nije moglo: Dominacija Crne Gore u Sarajevu, BiH nije imala nikakve šanse

Košarkašice Crne Gore, po svemu sudeći, ‘prošetaće’ se kvalifikacijama za Eurobasket 2025. U duelu prvog kola, naša reprezentacija večeras je u Sarajevu lako trijumfovala nad glavnim konkurentkinjama za prvo mjesto, igračicama Bosne i Hercegovine, rezultatom 70:91 (12:18, 18:24, 22:24, 18:25).

Bolje nije moglo: Dominacija Crne Gore u Sarajevu, BiH nije imala nikakve šanse Foto: FIBA

Bio je to duel u kojem domaća ekipa nijednom nije bila u vođstvu, a koji je obilježila velika serija naše reprezentacije 0:17 u drugom periodu igre. No, ukoliko je dileme i bilo, onda je večeras sasvim jasno kako Crna Gora u kvalifikacionoj grupi “H” neće imati naročitu konkurenciju.

U našoj reprezentaciji, Taja Rejmer postigla je 19 poena, Marija Leković 15, Miiica Jovanović 14, a Jelena Vučetić 13. Kod domaćih je najefikasnija bila Melisa Brčaninović (24).

Predvođene Tajom Rejmer, naše igračice bolje su otvorile meč, a pogotkom Jelene Vučetić su nakon nepunih osam minuta već imale komotnih osam poena prednosti (8:16).

U kojoj je mjeri Crna Gora kvalitetnija od domaćih košarkašica, postalo je jasno u drugoj četvrtini. Izabranice Jelene Škerović su u tom periodu napravile nevjerovatnu seriju – 0:17. Time je naša reprezentacija za pet minuta igre od 20:22 stigla do rekordnih 20:39, pa je bilo jasno da bosansko-hercegovački sastav više nema nikakve šanse.

Nastavila je Crna Gora sa dominantnim izdanjem i u drugom poluvremenu, u čijim je uvodnim momentima, nakon trojki Milice Jovanović i Jelene Vučetić, prednost zaokružena na 20 poena (37:57). BiH je do kraja trećeg perioda uspjela da smanji zaostatak, ali bilo je to daleko od bilo kakve prijetnje raspoloženim crnogorskim košarkašicama (52:66).

Posljednja četvrtina tako je bila puka formalnost, ali i prilika da vidimo igračice koje su u prethodnih 30 minuta imale manju minutažu.

Inače, u drugom duelu naše grupe, Luksemburg je napravio iznenađenje, slaveći na gostovanju Švajcarskoj - 48:56.

Sljedeći duel Crna Gora će odigrati u nedjelju, i to protiv Švajcarske u Herceg Novom.