Osnovni sud u Bijelom Polju potvrdio je optužnicu protiv Bjelopoljca osumnjičenog da je, kao komisionar jednog preduzeća, prisvojio robu i novac od prodaje u ukupnoj vrijednosti od 23.286 eura.
Iz Osnovnog suda su kazali da je optužnica podignuta zbog postojanja osnovane sumnje da je okrivljeni u periodu od 10. marta 2021. do kraja 2022. godine, kao komisionar po Ugovoru o komisionoj prodaji sa privrednim društvom DOO O. iz Bijelog Polja, zloupotrijebio ovlašćenja i ukazano povjerenje, na način što je od oštećenog privrednog društva preuzimao robu radi dalje isporuke kupcima.
“Robu nije isporučivao kupcima označenim na računima i otpremnicama, niti je novac pribavljen prodajom robe razduživao i uplaćivao na račun komitenta, već je robu i novac zadržavao za sebe, i na taj način sebi pribavio protivpravnu imovinsku korist u ukupnom iznosu od 23.286,20 eura”, saopšteno je iz suda.










