Dobar start "zmajeva"

BiH osvojila bod u Firenci

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je odličnu utakmicu na otvaranju UEFA Lige nacija i remizirala 1:1 sa Italijom u Firenci.

Sa utakmice Foto: Agencije
Sa utakmice
RTCGIzvor

Italijani su dominirali u prvih 45 minuta susreta, ali osim solidne prilike Federika Kijeze u 12. i dobrog pokušaja Lorenza Insinjea iz slobodog udarca šest minuta kasnije, nisu ozbiljnije zaprijetili.

Drugo poluvrijeme donijelo je mnogo više uzbuđenja. Selekcija BiH u 53. minutu imao je sjajnu priliku. Hodžić je sjajno prošao kroz odbranu domaćina, zaobišao i golmana, ali je morao da šutira iz mrtvog ugla, pa je lopta pogodila stativu. Sam dva minuta kasnije sjajna prilika za “Azurre“, ali je i udarac Insinjea završio na okviru gola. Tu nije bio kraj uzbuđenjima.

U 57. minutu BiH dolazi do vodstva. Nakon kornera s desne strane Toni Šunjić je visoko skočio vratio loptu pred gol Italijana, gdje ju je prihvatio kapiten Edin Džeko i proslijedio pored nemoćnog Đanluiđija Donarumu. ž

Italija stiže do izjednačenja u 67. minutu. Insinje je sa lijeve strane poslao loptu na vrh šesnaesterca odakle iz prve šutira Stefano Sensi, lopta je na putu prema golu zakačila Šunjića i promijenila pravac te prevarila Šehića. Do kraja je bilo nekoliko prilika za domaće, ali je BiH uspjela da sačuva mrežu i osvoji veliki bod.

Fudbalska reprezentacija Norveške izgubila je večeras od Austrije sa 2:1, u prvom kolu nove sezone Lige nacija.

Austrija je imala dva gola prednosti protiv Norveške, a strijelci su bili Mihael Gregorič u 35. i Marsel Zabicer u 54. minutu iz penala.

Gol za Norvešku na početku Lige B dao je Erling Haland u 66. minutu.

Sjeverna Irska je igrala 1:1 sa Rumunijom u gostima, iako je gubila i imala igrača manje.

Istim rezultatom završen je duel Škotske i Izraela, dok je Češka sa 3:1 pobijedila Slovačku.

Holandija je rezultatom 1:0 pobijedila Poljsku.

Albanija je u Ligi C pobijedila Bijelorusiju u Minsku sa 2:0, a Kazahstan je prethodno istim rezultatom bio bolji od Litvanije u gostima.