Nevjerovatna dominacija, u borbi za trofej definitivno ćemo pratiti dvije najjače ekipe na planeti

Nakon totalne dominacije protiv selekcije Švedske u polufinalu, rukometašice Francuske izborile su plasman u finale Svjetskog prvenstva. Sjajne Francuskinje su večeras u Herningu bile ubjedljive, uz rezultat 37:28 (19:11).

Biće to finale za pamćenje: Moćna Francuska razbila i Švedsku, mogu li ovog puta do zlata Foto: UGC

Francuska je do finala stigla bez poraza, pri čemu je na kraju glavne runde već jednom savladala Norvešku, i to u Trondhajmu - 24:23 (12:12). I to je još jedan od brojnih nagovještaja koji govore kako bismo u nedjelju mogli pratiti uzbudljivo finale do posljednjeg minuta.

'Repriza' iz 2021, da li će ovog puta Francuskinje uzeti pehar?

U finalu ćemo gledati dvije reprezentacije koje su, sasvim objektivno, pokazale najviše na SP i koje su danas definitivno najkvalitetnije na planeti. Biće to, ujedno, i okršaj aktuelnog olimpijskog prvaka i vlasnika svjetskog i evropskog zlata.

Francuska i Norveška igrale su u finalu SP i prije dvije godine, a tada su skandinavske rukometašice slavile 29:22.

Totalna dominacija

Kada je riječ o večerašnjoj utakmici, ona je u potpunosti protekla u dominaciji Francuske, pri čemu Švedska ni u jednom momentu nije mogla da se nada bilo čemu osim nedjeljnoj borbi za treće mjesto protiv Danske.

Francuska je meč otvorila serijom 3:0, a Švedska je izgledala potpuno nemoćno. Bez bilo kakvog otpora suparnica, Minko i saigračice su nakon 12 minuta imale ogromnu prednost – 10:2. Golmanka Glozer do tada je upisala već sedam odbrana.

Neuništive Norvežanke su u finalu: Sjajna Heni Rejštad je srušila Dansku, odluka pala u produžecima
1
Neuništive Norvežanke su u finalu: Sjajna Heni Rejštad…
15.12.2023 19:27

U 18. minutu, Francuska je bila čak na plus 10, i to kada je Minko pogodila za 13:3. I tek tada vidjeli smo reakciju Švedske, koja je odgovorila serijom 4:0 i smanjila na minus šest (13:7). To je, ipak, bilo sve od skandinavske selekcije – Francuska je ponovo zagospodarila parketom i na odmor otišla uz osam golova plusa – 19:11.

Predvođene Dženi Karlson i Jaminom Roberts, Šveđanke su sjajno krenule u nastavku, te su nakon pet minuta igre bile na minus pet (20:15). Uzvratila je na to odmah Francuska i već u 38. minutu, uz pogodak Fope, ali i izvrsno izdanje Horaček, bilo je 25:18. Tada je bilo jasno kako je gotov i posljednji pokušaj Šveđanki da se vrate u meč, a Francuskinje su osam minuta prije kraja stekle i dvocifren plus (33:23).

Sjajno izdanje imala je Tamara Horaček sa devet golova, dok je Pauleta Fopa postigla pet. Na golu Francuske blistala je Glozer. U timu Švedske je najzapaženija bila Natali Hagman (5).