Budućnost i Dečić odigrali zaostali meč drugog kola domaćeg šampionata

Bez pobjednika pod Goricom: Lijepi golovi u prvom i ružne scene u drugom dijelu

U odloženom susretu drugog kola Meridianbet Prve CFL, Budućnost i Dečić večeras su pod Goricom podijelili bodove, uz rezultat 1:1 (1:1). Meč su obilježila dva lijepa pogotka u prvom poluvremenu, ali i tenzije u drugom, tokom kojih je bilo i izliva nacionalizma.

Bez pobjednika pod Goricom: Lijepi golovi u prvom i ružne scene u drugom dijelu Foto: arhiva

Tako nakon tri kola večerašnji suparnici imaju identičan skor - po pobjedu, remi i poraz.

Susret, koj je pratilo oko 2.000 gledalaca, počeo je inicijativom Podgoričana iz koje se nije izrodila nijedna konkretnija šansa, a gosti su iskoristili prvu koja im se ukazala. U toku je bio 24. minut kada je Čagas primio loptu i odatle uputio fantastičan šut – pravo u gol.

Od tada su se ‘plavi’ potpuno otvorili i uskoro su stigli do poravnanja. Nakon lijepe akcije u 32. minutu, Grbić je poslao loptu ka Vasiliju Adžiću koji je sa desetak metara iskosa atraktivno šutnuo ka daljoj stativi i bilo je 1:1. Šest minuta kasnije, u izvrsnoj prilici bio je Grbić, ali je lopta otišla tik pored stative.

Budućnost je mogla do vođstva u 58. minutu, kada je Mrvaljević glavom poslao loptu pod prečku, no golman Nikić bravurozno je intervenisao.

Nakon toga je uslijedio desetominutni prekid usljed tenzija - najprije na klupama dvije ekipe, a potom i na tribinama. Najveću mrlju na ovu fudbalsku noć, ipak, bacili su 'varvari' - sa sjeverne tribine u tim se momentima čulo nacionalističko skandiranje.

Prekid pod Goricom: Nacionalistički ispadi "varvara", do tenzija došlo i na zapadu
0
Prekid pod Goricom: Nacionalistički ispadi "varvara"…
09.08.2023 21:23

Pošto je duel nastavljen, prva konkretnija prlika viđena je pred golom Tuzana u 81. minutu - Brnović je poslije centaršuta Gaševića bio sam ispred gola, probao je glavom, ali lopta je otišla pored stative.

Na početku sudijske nadoknade, koja je iznosila 10 minuta, Brnović je srušen u šesnaestercu Tuzana, ali je sudija Radovanović smatrao kako u tom duelu nije bilo dovoljno elemenata za jedanaesterac.

To je bila i posljednja veća prilika na večerašnjoj utakmici.

Tabela: Petrovac 7, Arsenal 5, Sutjeska 5, Jezero 4, Mladost DG 4, Budućnost 4, Dečić 4, Jedinstvo 3, Mornar 3, Rudar 0.