Rutinskim trijumfom nad Sasuolom, Milan krunisao sjajnu sezonu

Bez iznenađenja na kraju: ‘Rosoneri’ slave naslov prvaka Serije A

Jedanaest godina čekali su navijači Milana na novi naslov prvaka Italije, a to se najzad dogodilo danas. ‘Rosoneri’ su u velikom stilu završili sjajnu sezonu u Seriji A, trijumfujući na gostovanju Sasuolu, rezultatom 3:0 (3:0).

Bez iznenađenja na kraju: ‘Rosoneri’ slave naslov prvaka Serije A Foto: ANSA

Milan je tako iza leđa, uz dva boda viška, ostavio gradske rivale, koji su danas upisali trijumf nad Sampdorijom – 3:0 (0:0).

Milan titulu osigurao već u prvom dijelu

Sjajan je bio ambijent na Mapei stadionu, u kojem su se ‘rosoneri’ mogli osjećati kao da igraju na domaćem terenu – a tako su i ušli u meč.

Već u 17. minutu, Leao je završio pola posla, a potom je lopta došla do Žirua, koji je poslao kroz noge Konsiljiju do mreže. Kroz 15 minuta, ‘rosoneri’ su duplirali prednost, a još jednom je asistirao Leao, a u strijelce se upisao Žiru.

Ako je neko uopšte i imao dilemu o prvaku, ona je otklonjena u 36. minutu – gosti su tada poveli 3:0. Još jednom, treći put danas, asistent je bio Leao, a ovog puta je gol Sasuola pogoio Kesi.

Uprkos trijumfu, razočaranje na ‘Meaci’

Iako je slavio nad Sampdorijom (3:0), Inter nije uspio odbraniti prošlogodišnji naslov.

Kako je prvo poluvrijeme na ‘Meaci’ odmicalo, tako su navijači polako gubili nadu slušajući vijesti sa utakmice gradskog rivala.

Domaći su se raspucali u nastavku – prvo je u 49. minutu pogodio Perišić, a onda, u 55. i 57, dva puta Korea.

Još jedna dilema: Salernitana ili Kaljari

Znamo ko je prvak, a od ranije i to da će uz milanske klubove u Ligi šampiona sljedeće sezone još nastupiti Napoli i Juventus. Poznato je i kako će Đenova i Venecija sljedeće godine igrati u Seriji B.

Jedino je još ostalo da saznamo da li će u niži rang Salernitana ili Kaljari. ‘Granata’, naime, ima dva boda više od ekipe sa Sardinije, a i jedne i druge gledaćemo od 21 čas.

Kaljari će gostovati otpisanoj Veneciji i veliki je favorit. No, ovog puta pita se Salernitana, a ona će na krcatom Arekiju ugostiti Udineze, koji i ovu sezonu završava u sredini tabele.

Rezultati posljednjeg kola: Sasuolo – Milan 0:3, Inter – Sampdorija 3:0, Specija – Napoli 0:3, Fiorentina – Juventus 2:0, Lacio – Verona 3:3, Atalanta – Empoli 0:1, Đenova – Bolonja 0:1, Torino – Roma 0:3, Salernitana – Udineze (21:00h), Venecija – Kaljari (21:00h).