Velika trka za naslov prvaka Bundeslige se nastavlja. Bajern i Borusija upisali su nove pobjede, i to protiv veoma neugodnih rivala. Tako Bajern nakon 27. kola i dalje ima dva boda više od 'milionera'.

Bespoštedna trka za naslov se nastavlja: Bajern i Dortmund slavili protiv rivala iz vrha tabele Foto: FCB

Bajern je došao do važne pobjede na gostovanju četvrtoplasiranom Frajburgu, rezultatom 0:1 (0:0).

Bavarci su od početka bili konkretniji rival, ali su do pogotka stigli u nastavku. Igrao se 51. minut kada je Musiala uposlio De Lihta, a on - kako će se ispostaviti - svojoj ekipi pogotkom donio tri boda.

Još je uzbudljivije bilo u duelu drugog i trećeg sastava na tabeli. Borusija Dortmund je na Vestfalenu uspjela slomiti otpor neugodnog Uniona, slaveći 2:1 (1:0).

'Milioneri' su poveli preko Malena u 28. minutu, no sastav iz Berlina poravnao je iz prvog šuta u okvir gola - strijelac je bio Behrens u 61. minutu. Nije to pokolebalo domaće, pa je njihova totalna ofanziva urodila plodom u 79. minutu, kada je Jusufa Mukoko savladao Ronova.

Rezultati: Frajburg - Bajern 0:1, Borusija Dortmund - Union 2:1, Majnc - Verder 2:2, Augzburg - Keln 1:3, Leverkuzen - Ajntraht 3:1.

Večeras: Herta - Lajpcig.

Sjutra: Menhengladbah - Volfzburg, Bohum - Štutgart, Hofenhajm - Šalke.

Tabela: Bajern 58, Borusija Dortmung 56, Union 51, Frajburg 47, Lajpcig 45, Leverkuzen 43, Ajntraht 41, Majnc 41, Volfzburg 39, Menhengladbah 32, Verder 32, Keln 31, Augzburg 29, Bohum 26, Hofenhajm 25, Herta 22, Šalke 21, Štutgart 20.