Belgija preokretom do osmine finala

Belgija je savladala Dansku u Kopenhagenu nakon preokreta 2:1 i obezbijedila plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

Belgija preokretom do osmine finala Foto: Foto: Beta/AP

Belgijanci su slavili na krilima De Brujnea koji je na poluvremenu ušao u igru umjesto Mertensa.Prethodno je domaćin poveo preko Poulsena u drugom minutu.

Belgija je izjednačila u 55. minutu. Romelu Lukaku je oduzeo loptu Janiku Vestergoru, dodao je do De Brujnea koji je asistirao Torganu Azaru za izjednačenje.

Poslije asistencije, De Brujne je u 70. minutu postigao i gol za vođstvo. Torgan je dodao loptu do Edena Azara, a on do De Brujnea koji je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora donio prednost svom timu.

Danska je do kraja meča pokušavala da stigne do boda, a najbolju priliku imao je Martin Brejtvejt kada je u 87. minutu pogodio prečku.