Bavarci na čelu: Bajern preskočio Borusiju, Herta u predvorju Cvajte

Četiri kola uoči kraja sezone u Bundesligi, fudbaleri minhenskog Bajerna preuzeli su prvo mjesto od Borusije Dortmund.

Bavarci na čelu: Bajern preskočio Borusiju, Herta u predvorju Cvajte Foto: Kicker

Bavarci su danas, u 30. kolu, bili bolji od Herte, rezultatom 2:0 (0:0), pa sada imaju bod više od 'milionera'.

Na Alijanc areni pratili smo totalnu dominaciju domaćih, no golovi su uslijedili tek u drugom poluvremenu. Kristensenovu mrežu prvo je u 69. minutu pogodio Gnabri, da bi sve dileme o pobjedniku - ako ih je uopšte i bilo - otklonio Koman 10 minuta kasnije.

Herta, u čijem protokolu danas nije bilo Stevana Jovetića, jednom je nogom u Cvajti. Naime, berlinska 'stara dama' trenutno ima šest bodova manje od Bohuma, koji se nalazi u zoni baraža.

Rezultati: Bohum – Dortmund 1:1, Union – Leverkuzen 0:0, Keln – Frajburg 0:1, Ajntraht – Augzburg 1:1, Štutgart – Menhengladbah 2:1, Lajpcig – Hofenhajm 1:0, Šalke – Verder 2:1, Bajern – Herta 2:0.

Danas: Volfzburg – Majnc.

Tabela: Dortmund 61, Bajern 59, Union 56, Frajburg 56, Lajpcig 54, Leverkuzen 48, Majnc 45, Volfzburg 43, Ajntraht 43, Menhengladbah 36, Keln 35, Verder 35, Augzburg 31, Hofenhajm 29, Štutgart 28, Bohum 28, Šalke 27, Herta 22.