Baskijski derbi pripao Sosijedadu, novi poraz Sevilje

Fudbaleri Real Sosijedada upisali su novi trijumf u 17. kolu La lige i tako se primakli na svega tri boda drugoplasiranom madridskom Realu, koji ima meč manje od njih.

Baskijski derbi pripao Sosijedadu, novi poraz Sevilje Foto: Twitter

Oni su večeras u baskijskom derbiju pred svojim navijačima porazili Atletik Bilbao, rezultatom 3:1 (2:1).

U prvom dijelu je Sorlot u 25. minutu doveo domaće u vođstvo, a udvostručio ga je Kubo u 37. U finišu prvog poluvremena, Sancet je smanjio zaostatak gostiju.

Da će tri boda, ipak, ostati u San Sebastijanu, bilo je izvjesno u 63. minutu, kada je Ojrazabal postavio konačan rezultat.

Ranije tokom dana, Osasuna je bila bolja od Majorke (1:0), a Sevilja je doživjela novi poraz na gostovanju Đironi (2:1).

Golom Palazona u 65. minutu, Rajo Valjekano osvojio je tri boda na gostovanju Valjadolidu.