Bašić: Velika šteta, mogli smo da napravimo više

Selektor crnogorskih odbojkapa Veljko Bašić žali za barem jednim setom u meču protiv Bugarske.

Bašić: Velika šteta, mogli smo da napravimo više Foto: screenshot, youtube
PobjedaIzvor

„Crveni“ su danas u Ostravi poraženi 3:0, na startu grupe B na Evropskom prvenstvu.

''Šteta, velika šteta, mislim da smo u prvom setu mogli da napravimo više, a da ne pričamo o trećem, u kojem smo imali dvije set lopte. Mislim da je ekipa zaslužila taj set, pokazala je izvanrednu borbenost. Međutim, na nesreću, poet su nas koštale naše direktne greške. Protiv Slovenije nas čeka još teža utakmica, ali ja vjerujem u moju ekipu'' rekao je Bašić.

Kapiten Vojin Ćaćić je dodao da je ekipa, bez obzira na poraz od 3:0, pokazala dobru igru.

''U dobrom dijelu utakmice smo stvarno igrali na zavidnom nivou. S vremena na vrijeme se osjetilo da smo u grču, kao da očekujemo da nam oni daju poene. Međutim, Bugarska je iskusna i jaka, i to se neće desiti. Na nama je da se pripremimo za sljedeći meč, da polako, ako se može, podižemo formu, za dva ključna meča protiv Češke i Bjelorusije, Što se Slovenije tiče, mislim da su oni još jači od Bugara, a mi bismo trebali malo da podignemo nivo igre, kao i borbenost, posebno u dijelu bloka i odbrane, i da probamo da „ukrademo“ koji set'' rekao je Ćaćić.

Crna Gora sjutra igra protiv Slovenije (16 časova), u neđelju se sastaje sa Italijom (19). Nakon dana pauze, naša selekcija u utorak i srijedu igra odlučujuće mečeve za prolaz, protiv Češke (19) i Bjelorusije (19).