Barselona izvukla bod nakon što je dvaput gubila

Barselona je u sedmom kolu La Lige gostovala kod Majorke. Očekivala se lagana pobjeda, ali je katalonski klub uspio izvući samo bod (2:2) i to nakon što je dvaput gubio.

Barselona izvukla bod nakon što je dvaput gubila Foto: FC Barcelona

Prvi gol na utakmici velika je greška Barseloninog golmana. Igrao se osmi minut kada je Barselona imala jedan napad.

Lopta se vratila do golmana Marka Ter Stegena kojeg niko nije napadao i imao je nekoliko opcija. No, on je neshvatljivo pogriješio i predao loptu suparniku.

Antonio Sančez ju je uzeo i proslijedio za kosovskog napadača Vedata Murićija koji je zabio gol. Bio je to njegov treći prvenstveni pogodak ove sezone.

Na 1:1 poravnao je brazilski krilni napadač Rafinja koji je prihvatio jednu odbijenu loptu i zabio prekrasan gol lijevom nogom s 25 metara. Činilo se da će tu Barselona okrenuti susret na svoju stranu.

No, krajem poluvremena stigao je novi šok. Golman Majorke ispucao je jednu loptu, a Murići se ovog puta našao u ulozi asistenta. Glavom je loptu proslijedio u prostor, a tamo je utrčao Abdon Prac koji je gurnuo loptu kraj neodlučnog Ter Stegena.

Barselona je u nastavku lomila gostujući blok. Činilo se da je uspjela kada je za nju dosuđen penal u 70. minuti, ali je on nakon VAR intervencije poništen.

Ipak, u 75. minuti je odigrala sjajnu akciju u kojoj je Rafinja s boka odigrao povratnu loptu, Robert Levandovski ju je sjajno pustio kroz noge, a mladi Fermin Lopez pospremio u mrežu za konačnih 2:2.