Barsa slavila i srušila Realov rekord

Izvor

Katalonci su poveli u 43. minutu preko Ćavija Ernandesa, da bi pola sata prije kraja pobjedu potvrdio Lionel Mesi. Minut prije kraja Havi Guera je vratio nadu timu Miroslava Đukića, ali je sve riješio Teljo u 93. minutu, nekoliko sekundi pošto je ušao u igru pretrčavši kompletnu odbranu Barse.

U prvom meču dana Maljorka je sa 2:1 savladala Real Betis u Sevilji. Domaćin je poveo već u petom minutu preko Ečeberije, ali su Viktor u 30. i Markes iz penala u 47. donijeli preokret i slavlje timu sa Baleara.

Fudbaleri Barselone oborili su novi rekord, po broju golova u Primeri u kalendarskoj godini. Katalonci su stigli do 121. gola u ligi u 2012. godini, čime su za dva gol oborili rekord Real Madrida iz prethodne godine.

Najzaslužnji za ovaj rekord je naravno Argentinac Mesi sa 59 golova u takmičenju. On je stigao do 92. u svim takmičenjima, čime je dodatno pojačao individualni rekord u kalendarskoj godini.