Kazao je da je tokom ove godine prihod nešto veći od pet miliona eura, od čega je u razne investicije u zoni morskog dobra uloženo više od četiri miliona eura.
- Skoro sva sredstva koja se uberu tokom ljetnje turističke sezone sa područja morskog dobra, usmjeravaju se na realizaciju naših investicionih projekata - rekao je Barović agenciji.
On je dodao da se to što se „ubere“ sa obale crnogorskog primorja, vrati obali, što je i suština postojanja Morskog dobra.
- Tokom ove godine realizovali smo niz značajnih projekata, kao što su zaštita obalnog dijela Pine u Tivtu, zaštita područja Velike plaže u Ulcinju i revitalizacija borove šume na tom području - podsjetio je Barović.
Prema njegovim riječima, izrađena je državna studija o lokaciji kupališta u Čanju, a radi se i na uređenju lokaliteta Žutokrlica.
- Uložena su milionska sredstva u projekat izgradnje šetališta u Petrovcu, a u toku je i projekat izrade aluminacije, odnosno rasvjete na šetalištu Slovenska plaža u Budvi - kazao je Barović.
Kada je riječ o najznačajnijim investicijama u narednoj godini, Barović je rekao da je u planu gradnja obalnog dijela u naselju Pine u Tivtu, čija je investicija više od milion euro.
Barović je podsjetio da preduzeće ove godine obilježava 20 godina postojanja, zbog čega su odlučili da novac namijenjen marketingu i reklamiranju kompanije, u vremenu krize, usmjere u humanitarne svrhe.
Od 1. januara naredne godine, shodno novim zakonskim rješenjima, 50 odsto novca iz budžeta Morskog dobra biće uplaćivano lokalnim samoupravama, odnosno opštinama na crnogorskom primorju.