U prvom duelu finala plej-ofa za popunu Serije A, Kaljari i Bari odigrali su neriješeno - 1:1 (1:0).

Bari golom u nadoknadi ostao neporažen na Sardiniji, u nedjelju ćemo znati ko će u Seriju A Foto: Gazzetta

Na krcatoj Sardenja areni, domaći su bolje otvorili meč i već u devetom minutu stigli do vođstva, i to pogotkom Đanluke Lapadule.

U 39. minutu - penal za goste. Kedira je uzeo loptu, šutnuo, a golman Kaljarija Radunović sjajno intervenisao.

I kada je djelovalo kako će izabranici Klaudija Ranijerija na revanš ići sa golom prednosti, u šestom minutu nadoknade, igrači Barija dobili su novi penal. Ovog puta je šutirao Antenući - pravo u mrežu.

Tako igrači iz Pulje mogu biti zadovoljniji pred revanš na San Nikoli, koji će biti odigran u nedjelju.

Istog dana, u Ređo Emiliji slijedi i drugi baraž meč - za opstanak u Seriji A te večeri boriće se Specija i Verona.