Barani stali na 104: Mornar slavio, Borac pružio žestok otpor u Topolici

Košarkaši Mornara slavili su nad čačanskim Borcem u 21. kolu ABA lige. Na kraju uzbudljivog duela u Topolici, rezultat je bio 104:99.

Barani stali na 104: Mornar slavio, Borac pružio žestok otpor u Topolici Foto: aba

Bolje su Barani otvorili večerašnji susret, te su na kraju prvog kvartala imali četiri poena viška (31:27). No, sve se preokrenulo do odlaska na odmor, pa su gosti uspjeli da preokrenu - 53:55.

Ipak, skoncentrisaniji u odlučujućim djelovima drugog poluvremena bili su domaći. To naročito važi za posljednju četvrtinu, u kojoj je i riješeno pitanje pobjednika.

Najefikasniji u redovima Mornara bili su Živanović i Pecarski sa 16, dok je Džons dodao 14. Sa druge strane, gostima nije pomoglo ni sjajno izdanje Hejla, koji je upisao 31 poen.

Barski sastav tako je upisao sedmi trijumf i vjerovatno prebrinuo brige oko opstanka u najjačem regionalnom takmičenju.

Rezultati: Igokea - FMP 77:70, Cibona - Budućnost Voli 83:87, Mornar - Borac 104:99, Mega - MZT 93:86, Zadar - Cedevita Olimpija 81:59.

Sjutra:SC Derbi - Split, Partizan - Crvena zvezda.

Tabela: Partizan 18-2, Crvena zvezda 17-2, Budućnost Voli 15-6, Cedevita Olimpija 14-6, FMP 12-9, Zadar 10-11, Mega 10-11, SC Derbi 9-11, Split 8-12, Cibona 8-13, Mornar 7-13, Igokea 6-14, Borac 5-16, MZT 4-17.