Košarkaši Mornara večeras su ostali bez pobjede protiv FMP-a iako su joj bili veoma blizu. Naime, u 13. kolu ABA lige, Barani su poraženi rezultatom 75:77 (19:19, 22:22, 11:20, 23:16).

Barani ispustili pobjedu: Mornar se sjajno vratio i preokrenuo, ali je Stojanović donio trijumf FMP-u Foto: ABA

Da bismo večeras mogli pratiti veoma neizvjesnu utakmicu, bilo je jasno od samog početka, pri čemu je prvo poluvrijeme završeno bez pobjednika - 41:41.

U trećem kvartalu uslijedila je impresivna dionica gostiju i mnogima je u tim momentima vjerovatno djelovalo kako će Mornar doživjeti novi poraz.

No, u posljednjoj četvrtini, izabranici Mihaila Pavićevića odigrali su izvrsno i uspjeli su da preokrenu - od 59:67 do 72:71 u svega nekoliko minuta.

Uslijedio je dramatičan finiš, ali Barani su napravili nekoliko grešaka koje su ih skupo koštale. U posljednjih 60 sekundi večerašnji su rivali ušli uz poravnanje (75:75), a potom je Stojanović pogodio za vođstvo gostiju. Barski košarkaši imali su posljednji napad, no nijesu ga iskoristili i tako i dalje u regionalnom takmičenju imaju svega jednu pobjedu.

Osim što je flouterom donio trijumf FMP-u, Stojanović je bio i najefikasniji u redovima gostiju sa 22 poena, dok je u Mornaru najbolji učinak imao Veders (18).