Brus Tompson, šef službe za borbu protiv rizika, naložio je komisiji od 15 do 20 ljudi da tim povodom prouče na hiljade unutrašnjih dokumenata.
Izbor kompromitujućih dokumenata bio je, kako se spekuliše, kompjuter jednog od rukovodilaca banke. Zato sada Banka Amerike pokušava da ustanovi da li je neko od šefova gubio svoj kompjuter ili je neko spolja prodro u bazu podataka banke. Tompson je takođe zatražio pomoć od niza kompanija u jačanju mjera bezbijednosti i konsultacijama o pravnim pitanjima.
Džulijan Asanž, osnivač Vikiliksa, ranije je najavio da će objaviti dokumenta o aktivnostima jedne od najvećih banaka u SAD koja će, kaže, demaskirati “eko-sistem korupcije”.
Jedna od opcija jeste i da je Asanž dokumenta dobio od državnih organa koji kontrolišu Banku Amerike, kojima je ona dostavljala podatke radi provjere zakonitosti procedure kupovine kompanije Meril Linč 2009-2010. Dokumenti su mogli da procure i prilikom razmatranja ugovora o kupovini kompanije “Katrivajd fajnenšel” koja se bavi hipotekarnim zajmovima za kupovinom nekretnina. S druge strane, kontrolne institucije ističu da informacije iz banke nijesu dobijale na hard disku.