Bakić i Radović čekaju rivala: Šansa za novu medalju

Crna Gora ima veliku šansu da osvoji drugu medalju na Paraolimpijskim igrama, još jednu u stonom tenisu.

Bakić i Radović čekaju rivala: Šansa za novu medalju Foto: Pobjeda
ArenaIzvor

Luka Bakić i Filip Radović, koji je prigrabio bronzu u pojedinačnoj konkurenciji u klasi S10, danas počinju takmičenje u ekipnom dijelu na Igrama u Tokiju.

Crnogorski dvojac postavljen je za treće nosioce i slobodan je u osmini finala.

''Koliko nijesmo imali sreće u pojedinačnom dijelu, toliko je bila uz nas u žrijebu za ekipnu konkurenciju. Slobodni smo u osmini finala, kao i stonoteniseri Poljske i Francuske. U četvrtfinalu čekamo boljeg iz duela Sjedinjenih Američkih Država i Nigerije'' rekao je Bakić.

Tridesetogodišnji Podgoričanin istakao je da je Crna Gora favorit u četvrtfinalu.

''Jesmo favoriti, ali to moramo i da opravdamo. Moramo se maksimalno fokusirati i shvatiti ih ozbiljno. Nadam se pobjedi ko god bude rival i da ćemo biti na podijumu i u ekipnom dijelu'' kazao je Bakić.

Četvrtfinalni duel Crne Gore i boljeg iz meča SAD - Nigerija trebalo bi da počne u 10 sati po našem vremenu.

Radović i Bakić, u timu sa Dejanom Bašanovićem, osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu 2019. godine.