Bajernu samo bod kod starog šumara, Frajburg je novi lider

Fudbaleri Uniona i Bajerna podijelili su bodove u derbiju petog kola Bundeslige. Novi lider je Frajburg, doduše uz isti broj osvojenih bodova kao i Borusija. Volfzburg je i dalje bez pobjede, a Bohum bez osvojenog boda.

Bajernu samo bod kod starog šumara, Frajburg je novi lider Foto: Twitter

Da Union Berlin ove sezone nije slučajno u vrhu tabele, potvrdili su i danas. Sa stadiona kod kuće starog šumara tri boda nijesu uspjeli odnijeti ni fudbaleri Bajerna, koji su upisali drugi uzastopni remi - 1:1 (1:1).

Više od 20 hiljada navijača bilo je na nogama u 12. minutu, kada je Trimel proigrao Bekera, a on savladao Manuela Nojera. Ipak, vođstvo domaćih trajalo je svega tri minuta - izjednačio je tada KImih. Istina je kako smo u ostatku gledali uglavnom velike prilike gostiju, ali uprkos tome oni ni danas nijesu mogli do pobjede.

Spektakularnu utakmicu pratili smo na Bajareni, odakle je sva tri boda odnio Frajburg, slaveći nad Bajerom, rezultatom 3:2 (0:1). Domaćin je poveo preko Demirbaja u 16. minutu, da bi se potpuni preokret dogodio za svega tri minuta. Prvo je Ginter u 48. minutu poravnao, da bi Gregorič u 51. još jednom zatresao mrežu 'farmaceuta'. Novo poravnanje vidjeli smo u 65. minutu, kada se u strijelce, uz asistenciju Hadson Odoija, upisao Patrik Šik. Novu prednost gostima donio je Doan, što je bio i konačan rezultat današnjeg susreta.

Goleadu smo vidjeli i u Volfzburgu, gdje je nastavljena agonija 'vukova'. Oni su pretrpjeli još jedan poraz, ovog puta od Kelna (2:4).

Bohum je i dalje bez osvojenog boda, pošto je danas izgubio kući i od Verdera (0:2), dok su Štutgart i Šalke podijelili bodove.

Borusija Dortmund – Hofenhajm 1:0
Union Berlin – Bajern 1:1
Leverkuzen – Frajburg 2:3
Volfzburg – Keln 2:4
Štutgart – Šalke 1:1
Bohum – Verder 0:2