Bajern se „naljutio“ u nastavku, „nula“ u Lilu

U utorak je od 21 čas u okviru trećeg kola grupne faze Lige šampiona na programu je bio jedan meč E grupe i jedan duel G grupe – Bajern je bio ubjedljiv u Lisabonu protiv Benfike 4:0 (0:0), a u Lilu je francuski šampion remizirao bez golova protiv Sevilje 0:0.

Bajern se „naljutio“ u nastavku, „nula“ u Lilu Foto: Foto: Twitter/Bayern Munchen
Sport klubIzvor

Bajern je poslije ove pobjede prvi na tabeli sa maksimalnih devet bodova uz gol-razliku 12:0, a Benfika je poslije ovog neuspjeha, pretrpljenog prvog poraza, a četiri boda. Barselona je osvojila tri boda, a Dinamo iz Kijeva ima jedan.

Dugo se čekalo na pogodak Bavaraca na „Stadionu svjetlosti“ u portugalskoj prijestonici. U 43. minutu postigao je Robert Levandovski, ali ga je VAR poništio zbog igranja rukom. U nastavku ponovo poništen gol za goste – VAR je odlučio da pogodak Tomasa Milera nije validan jer je on bio u ofsajd-poziciji.

Ipak, njemački prvak dolazi do vođstva u 70. minutu, a prelijep gol iz slobodnog udarca postigao je Liroj Sane. Deset minuta kasnije vođstvo gostiju je duplirano kada je Everton glavom matirao svog golmana u pokušaju da otkloni opasnost pred svojim golom.

Benfika je bila slomljena, a Bajern je u narednih pet minuta postigao još dva gola – Levandovski je imao lak zadatak poslije pasa Sanea za 3:0, a potom Sane je poslije asistencije mladog hrvatskog defanzivca Josipa Stanišića svojim drugim golom postavio konačnih 4:0.

U četvrtom kolu Bajern u Minhenu dočekuje Benfiku, a Barselona gostuje u Kijevu Dinamu.