Nevjerovatne scene na kraju utakmice u Madridu

Fudbaleri Atletika oprostili su se od plasmana u nokaut fazu, dok su igrači Liverpula, Porta i Intera večeras i matematički osigurali pu u osminu finala. Napoli je nastavio sa spektakularnim izdanjima, a u grupi "D" ćemo u posljednjem kolu pratiti dramatičan rasplet. To je epilog završne večeri pete runde Lige šampiona.

Atletiko ispao, Liverpul ide dalje, Napolitanci i Bavarci ubjedljivi, a nevjerovatna je situacija u grupi "D" Foto: AFP

Nevjerovatne scene gledali smo u Madridu, gdje je sudija nakon posljednjeg zvižduka morao da konsultuje VAR, potom je Atletiku dodijelio jedanaesterac - ali ga 'jorgandžije' nijesu iskoristile.

Liverpul dominirao u Amsterdamu, Napoli u spektakularnom nizu

Navijači Ajaksa do večeras su se uzdali u teoriju, no njihove su nade brzo raspršene. Liverpul je protutnjao Johan Krojf arenom, te je, slaveći rezultatom 3:0 (1:0), i matematički obezbijedio plasman u nokaut fazu.

‘Redse’ je u vođstvo doveo Mohamed Salah u 42. minutu, a u uvodnoj fazi drugog dijela vidjeli smo još dva gola – strijelci su bili Nunjez i Eliot.

Napoli je nastavio nevjerovatan niz – večeras su protiv Rendžersa upisali 12. uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima. Pritom, računajući i prošlu sezonu, ovo je bio 20. meč u nizu tokom kojeg izabranici Lućana Spaletija nijesu poraženi.

Meč na San Paolu završen je rezultatom 3:0 (2:0), te je Napoli i dalje najefikasniji sastav u Ligi šampiona.

Sav posao Napolitanci su završili u uvodnih petnaestak minuta, kada je Simeone postigao dva gola. U nastavku su domaći spustili gas, ali je u 80. minutu bilo 3:0 - prvi gol u dresu Napolija dao je Ostigard.

Oproštaj 'jorgandžija', nevjerovatne scene na kraju utakmice

Atletiko se oprašta od Lige šampiona, nakon što večeras nije uspio u Madridu da stigne do pobjede protiv Leverkuzena (2:2).

Dva puta su ‘farmaceuti’ stizali do vođstva, golovima Diabija i Hadson Odoija, no ‘jorgandžije’ su sustizale zaostatak – prvo preko Karaska, a zatim i golom De Pola u 51. minutu.

Djelovalo je kako su večerašnji rivali podijelili bodove, sudija Turpan odsvirao je kraj, a potom je - konsultujući VAR - opravdano dosudio penal za domaće. Igrači su se vratili na teren, loptu je uzeo Karasko i - promašio. Zapravo, njegov je šut odbranio Hradecki.

Atletiko u problemu: Porto deklasirao Briž, Inter očekivano ubjedljiv protiv Plzenja
0
Atletiko u problemu: Porto deklasirao Briž, Inter očekivano…
26.10.2022 20:37

Prije toga, Porto je bio ubjedljiv na gostovanju Brižu – 4:0. Portugalci su, nakon večerašnjeg raspleta u Madridu, osigurali nastup u sljedećoj fazi takmičenja.

Bajern još jednom lako slavio nad Barsom

Nekada su mečevi Barselone i Bajerna bili puni uzbuđenja, ali tako nije bilo večeras - najprije jer su Katalonci prije susreta doznali kako su izgubili teoretske šanse za nokaut fazu, ali i jer je Bajern brzo zagospodario terenom. Na kraju je prvak Njemačke slavio rezultatom 3:0.

Nemoćna je Barsa bila i večeras protiv Bavaraca, koji su do vođstva stigli već u 10. minutu zahvaljujući Maneu. Na 0:2 povećao je Čupo Moting u 31. minutu. U sudijskoj nadoknadi Pavar je postigao treći gol za goste.

Podsjetimo, u ranijem terminu Inter je u toj grupi bio bolji od Plzenja (4:0), pa je tako i matematički osigurao plasman u osminu finala.

Ludilo u grupi "D", svi i dalje imaju šanse za prolaz dalje

U grupi "D" sve će biti rješavano u posljednjem kolu. Večeras je tamo bilo uobičajeno uzbudljivo, pa uoči posljednjih 90 minuta sve četiri ekipe imaju šansu da se plasiraju u osminu finala.

Navijači Totenhema nadali su se kako će večeras proslaviti plasman u nokaut fazu, a na kraju su se morali zadovoljiti bodom protiv Sportinga - 1:1 (0:1).

Portugalce je u vođstvo doveo Edvards u 22. minutu, a to je bio i jedini gol u prvom dijelu igre. U nastavku je vrijeme odmicalo, a gola nije bilo sve do 80. minuta. Tada je, nakon prekida, Rodrigo Betankur poslao loptu u mrežu.

U petom minutu sudijske nadoknade, Hari Kejn posigao je gol i domaći su navijači proslavljali plasman u osminu finala, ali je VAR provjera pokazala kako je napadač Totenhema bio u ofsajdu.

Da uoči završnog kola u grupi "D" sve postane još komplikovanije, potrudili su se igrači Ajntrahta, koji su večeras pred svojim navijačima slavili protiv Marseja, rezultatom 2:1 (2:1).

Sjajno prvo poluvrijeme pratili smo na Dojče bank parku, a pogotkom ga je u trećem minutu otvorio Kamada. Gosti su potom krenuli ofanzivnije i poravnali u 22. minutu preko Genduzija. No, da Ajntraht na odmor ode uz prednost, pobrinuo se Kolo Muani koji je, nakon asistencije Gecea, matirao Lopeza u 27. minutu.

Bilo je to i sve u Frankfurtu, makar što se golova tiče.