ASCG proglasio najbolje

Izvor

Ona je prvak Crne Gore na 400, 1.500, 3.000, krosu na 3.000 metara, maratonu i 5.000 metara na cesti. Ove godine postavila je rekorde Crne Gore na 3.000 metara u dvorani, 1.500, 3.000, polumaratonu i maratonu. Osvojila je četvrto mjesto na prvenstvu Balkana u maratonu, a isti rezultat osvojila je i na prvenstvu Balkana u dvorani na 3.000 metara. Najbolji juniori, kao i prošle godine su, Danijel Furtula iz mojkovačke Tare i Marija Vuković iz barskog Mornara. Furtula je šampion Balkana u bacanju diska za mlađe juniore (58,56), a vicešampion Balkana je u istoj disciplini za starije juniore (54,90). Vuković je osvojila drugo mjesto na Evropskom prvenstvu u Novom Sadu u disciplini skok u vis sa rezultatom 189 centimetara u kategoriji starijih juniorki. Sa tim rezultatom nalazi se na tablicama Svjetske atletske federacije na prvom mjestu u kategoriji mlađih juniorki, a ispunila je i normu za Svjetsko juniorsko prvenstvo, koje se iduće godine biti održano u Kanadi. Za najbolji klub u Crnoj Gori u 2009. godini proglašeno je Jedinstvo, koje je prvak Crne Gore za seniore, juniore i juniorke.