Odigrani prvi mečevi baraža za popunu Prve CFL

Fudbaleri Arsenala na pragu su istorijskog plasmana u Prvu CFL, nakon što su u prvom meču baraža razbili Podgoricu, rezultatom 4:0 (2:0). Rudar je, lakše nego što se očekivalo, trijumfovao nad Mladošću u Donjoj Gorici – 4:1 (3:1).

Arsenal u predvorju Prve CFL: Katastrofa Podgorice u Tivtu, Rudar već završio posao Foto: screenshot

Prve duele baraža u potpunosti su obilježili Tivćani, te bi samo čudo trebalo da se dogodi, pa da od avgusta prvi put ne nastupe u najjačem rangu.

Sjajna partija Tivćana, Podgorica očajna

Navijači Arsenala na stadion u Gradskom parku krenuli su vjerujući u pobjedu, no malo se ko od njih nadao kako će ona biti tako ubjedljiva. Tivćani su, međutim, danas bili fantastični, a Podgorica bezlična i gotovo sve vrijeme u sasvim podređenom položaju.

Domaći sastav krenuo je silovito od početka. Nakon nekoliko većih prilika, Tivćani su do vođstva stigli u 31. minutu, i to iz jedanaesterca, kada je Manojlović savladao Ivezića. Arsenal je udvostručio prednost u 37. minutu – sjajan centaršut uputio je Montenegro, a loptu je u mrežu sproveo Jasmin Muhović. Tim rezultatom okončan je prvi dio igre.

Nastavak tek što je počeo, a brojni domaći navijači još jednom su se radovali. Tivćani su u 49. minutu stigli do iznenadne prilike – bila je to duga lopta ka Došljaku, koji je sa ivice peterca, ali ne baš iz lake pozicije, šutirao iskosa i pogodio.

Podgorica je tek tada počela da igra. Gosti su stvorili nekoliko šansi, ali u 75. minutu – Arsenal je poveo 4:0. Montenegro je centrirao iz slobodnog udarca sa velike udaljenosti, poslao je sjajnu loptu u šesnaesterac, a tamo je nepažnju suparničkih defanzivaca iskoristio Manojlović, koji je postigao drugi današnji gol i postavio konačan rezultat.

Bez problema za Rudar u Donjoj Gorici

Ništa bolje nije prošla ni filijala Podgorice – ekipa Mladosti, koja je na DG areni poražena od Rudara, rezultatom 1:4.

Pljevljaci su poveli u devetom minutu preko Živkovića. Gosti su vođstvo udvostručili u 29. minutu, a ovog puta strijelac je bio Vujanović. Tek četiri minuta kasnije, isti igrač još jednom je pogodio mrežu domaćih. Nije to bilo sve u prvom poluvremenu – u 37. minutu radovali su se domaći navijači, a strijelac je bio Škrijelj.

Na samom početku drugog poluvremena, gosti su poveli 4:1. Igrao se 48. minut kada je Gašević sa petnaestak metara atraktivnim šutem poslao loptu u mrežu.