Arsenal ponovo kiksao, debakl Totenhema

U centralnom terminu u subotu na programu je bilo pet utakmica 23. kola Premijer lige. Pobjede su ostvarili samo Fulam, Lester i Vulverhempton.

Arsenal ponovo kiksao, debakl Totenhema Foto: Premier league
SportklubIzvor

Kiksao je vodeći Arsenal. Tobdžije su na svom Emirejtsu dočekale komšije, fudbalere Brentforda i nakon velike borbe igrali samo neriješeno 1:1.

Pojačanje iz Brajtona Belgijanac Leandro Trosar prvim golom u novom dresu doveo je domaći tim u vođstvo u 66. minutu, ali je samo desetak minuta kasnije izjednačio Ajvan Toni – 1:1.

Takođe u Londonu, na Krejven Kotidžu, ekipa Fulama dočekala je Notingem Forest i na kraju slavili rutinski sa 2:0

Vodeći gol veoma efektan u 17. minutu postigao je brazilski veteran i nekadašnji as Arsenala i Čelsija, 34-godišnji Vilijan.

Fulam je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu, odličnu priliku u tom periodu imao je i najbolji strijelac domaćeg tima Aleksandar Mitrović, spretno se oslobodio dvojice čuvara, ali nije uspio da savlada fantastičnog Kejlora Navasa. Veteran iz Kostarike pokazao se za sada kao veliko pojačanje za Šumare.

Ipak, u 88. minutu nije mogao ništa kada je Solomon postigao drugi gol za Fulam i postavio konačnih 2:0.

U Lesteru je gostovao Totenhem i rano poveo, ali su domaće Listice do kraja poluvremena preokrenule i potpuno nadigrale londonske Pijeltove. U nastavku meča Harvi Barns ih je potpuno dotukao za konačnih 4:1.

Fenjeraš Sautempton je u velikoj krizi rezultata, a tako je i posle ovog kola. Počelo je idealno, poveo je u prvom poluvremenu pogotkom Argentinca Alakraza i od od 27. minuta imao igrača više, jer je drugi žuti odnosno crveni karton dobio je Lemina.

Međutim, u drugom poluvremenu pravi šok: prvo je tragičar bio Bendarek, nespretnom intervencijom zatresao je mrežu svog tima i poklonio gol gostima iz Vulverhemptona, da bi Vukovi novim pogotkom u 87. minutu osvojili čitav plijen, i to sa igračem manje.

U duelu Kristala Palasa i Brajtona nije bilo pobjednika, a oba gola viđena su u drugom poluvremenu u rasponu od samo nekoliko minuta.