Arsenal okrenuo Vest Hem i nastavio niz pobjeda

Fudbaleri Arsenala bili su bolji od ekipe Vest Hem Junajteda u posljednjem meču današnjeg programa 17. kola Premijer lige.

Arsenal okrenuo Vest Hem i nastavio niz pobjeda Foto: Action Images via Reuters/Andrew Couldridge
N1Izvor

Popularne Tobdžije i Čekićari goleadom su zatvorili Boksing dej. Mali londonski derbi na stadionu Emirejts završen je rezultatom 3:1.

Na kraju očekivan ishod, iako meč nije krenuo dobro po domaći tim.

Počelo je poništenim golom Sake u petom minutu zbog ofsajda. Arsenal je nastavio sa napadima, ali i neefikasnom igrom. Osjetilo se u tom periodu odsustvo povrijeđenog Brazilca Gabrijela Žezusa kome je na Svjetskom prvenstvu u Kataru stradalo koljeno.

Statistika nakon prvog poluvremena bila je potpuno na strani domaćeg tima, od posjeda lopte 72:28 do udaraca na gol (6:3), ali je rezultat glasio 0:1.

Strijelac jedinog gola bio je Alžirac Mohamed Said Benrahma u 27. minutu iz jedanesterca. Prethodno je u šesanestercu Arsenala oboren Džarod Boven.

Mogao je i Arsenal do gola iz penala u prvom poluvremenu, ali je nakon VAR provjere utvrđeno da je Arona Kosvela lopta udarila u lice, ne u ruke.

Preokret je uslijedio u uvodnim minutama drugog poluvremena.

Arsenal je imao mnogo više od igre, ali je izjednačio pomalo slučajno. Kapiten Edegard je šutirao na gol Vest Hema, loše je zahvatio loptu, ali se ona pretvorila u idealnu asistenciju – Bakajo Saka se odjednom našao sam ispred golmana Fabijanskog i bez muke poslao loptu u nebranjeni dio mreže – 1:1 u 53. minutu.

Samo pet minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:1. Gol je postigao Brazilac Gabrijel Martineli, a asistent Švajcarac Granit Džaka.

Konačan rezultat postavo je Edi Nketija u 69. minutu, sjajno se okrenuo oko Kerara nakon što ga je proigrao Edegard i pogodio sam ugao gola gostiju.

Arsenal je nastavio sjajan niz, ovo im je bila deseta uzastopna pobjeda na domaćem terenu računajući i tri utakmice sa Emirejtsa iz finiša prošle sezone.

Londonske Tobdžija su nakon 15-te pobjede u 17 utakmica prve na tabeli sa 40 bodova, slijede Njukasl 33, Mančester Siti 32, Totenhem 30, Mančester Junajted 26, Liverpul 25 bodova…