Arsenal na plus pet, raspucani 'čekićari', Lids slavio, Everton opet tone

Veoma bitna pobjeda Arsenala, te ubjedljivo izdanje Vest Hema, obilježili su dosadašnji program 25. kola Premijer lige. Važan trijumf upisao je Lids, dok je Everton, nakon lošeg izdanja, opet u zoni koja vodi u Čempionšip.

Arsenal na plus pet, raspucani 'čekićari', Lids slavio, Everton opet tone Foto: Getty

Fudbaleri Arsenala slavili su u Lesteru (0:1) i tako sada imaju pet bodova više od drugoplasiranog Mančester Sitija.

Mreža 'lisica' tresla se najprije u 27. minutu, kada je pogodio Leandro Trosar, no njegov je gol poništen nakon VAR provjere. Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Trosar je asistirao, a Martineli pogodio i bio je to, kako se ispostavilo, momenat koji je i odlučio današnji meč, na kojem je Lester uputio svega jedan šut u okvir.

Vest Hem je za sedam minuta postigao tri pogotka i tako došao do pobjede nad Notingem Forestom. Na kraju je bilo 4:0 (0:0).

Kejlora Navasa je prvo u 71. minutu savladao Ings. Isti igrač se u strijelce opet upisao dva minuta kasnije, da bi u 78. pogodio i Rajs. Konačnih 4:0 postavio je u 85. minutu Antonio, i to svega 40 sekundi pošto je ušao u igru.

'Čekićari' su tako osvojili izuzetno bitne bodove u nastojanju da opstanu u Premijer ligi.

Everton je ponovo u zoni ispadanja, pošto je danas u Liverpulu poržen od Aston Vile, rezultatom 0:2 (0:0). Goste je do vođstva doveo Votkins iz penala u 63. minutu, a nadu domaćih da bi makar mogli do boda ugasio je Buendija, nakon lijepog prodora i rezantnog šuta.

Lids je teško stigao do veoma važne pobjede u borbi za opstanak, i to nad posljednjeplasiranim Sautemptonom - 1:0 (0:0). Presudio je Firpo u 78. minutu, koji je pogodio lijepim šutem iskosa, nakon odlične akcije njegovih saigrača.

Rezultati: Lester - Arsenal 0:1, Everton - Aston Vila 0:2, Vest Hem - Notingem Forest 4:0, Lids - Sautempton 1:0, Fulam - Vulverhempton 1:1.

Večeras: Bornmut - Mančester Siti.

Sjutra: Kristal Palas - Liverpul, Totenhem - Čelsi.

Odloženo: Njukasl - Brajton.

Tabela: Arsenal 57, Mančester Siti 52, Mančester Junajted 49, Totenhem 42, Fulam 39, Brajton 35, Liverpul 35, Brentford 35, Čelsi 31, Aston Vila 31, Kristal Palas 26, Notingem Forest 25, Lester 24, Vulverhempton 24, Vest Hem 23, Lids 23, Everton 21, Bornmut 21, Sautempton 19.