Arsenal je večeras na Emirejtsu, u derbiju osme runde Premijer lige, slavio nad Mančester sitijem, rezultatom 1:0 (0:0).

Arsenal konačno srušio tradiciju: Siti je poražen na Emirejtsu, 'tobdžije' i 'spursi' su na čelu tabele Foto: Reuters

Londonski klub tako je prekinuo lošu seriju od 12 poraza zaredom protiv Sitija u šampionatu, pri čemu se na vrhu tabele izjednačio sa Totenhemom.

Meč je počeo boljom igrom gostiju, koji su u petom minutu umalo poveli. No, šut Gvardiola zaustavljen je na gol liniji.

Od tada, 'građani' gotovo i da nijesu imali niti jednu veću šansu, a uporni domaćin napadao je do kraja i to im se isplatilo. Momenat odluke dogodio se u 86. minutu, kada je Martineli pogodio i svojoj ekipi donio velika tri boda.

Pep Gvardiola ima mnogo razloga za brigu - jer, bio je ovo drugi uzastopni poraz Sitija u Premijer ligi. To se prethodni put dogodilo prije pet godina.

Tabela: Totenhem 20, Arsenal 20, Mančester siti 18, Liverpul 17, Aston vila 16, Brajton 16, Vest Hem 14, Njukasl 13, Kristal Palas 12, Mančester junajted 12, Čelsi 11, Fulam 11, Notingem forest 9, Vulverhempton 8, Brentford 7, Everton 7, Luton 4, Barnli 4, Bornmut 3, Šefild junajted 1.