- Tužilac mi je rekao da te izjave koje se navode u medijima on nije dao. Mi ćemo u Vrhovnom tužilaštvu, zajedno sa višim tužiocem, detaljno analizirati činjenice u tom slučaju. Ne vodi se istraga, ali se sprovode istražne radnje u izviđaju – pojasnila je Čarapić novinarima na obilježavanju Dana tužilaca u Budvi piše Pobjeda.
Ernad Kalač pronađen je mrtav 24. marta prošle godine na grobu kćerke u rodnim Kalačima. Policija je tada saopštila da se šef rožajske policije ubio zbog tuge za kćerkom.
Porodica, odnosno Kalačeva supruga je izrazila sumnju da se on ubio.
Mediji su prenijeli izjavu Hadrovića u kojoj on ukazuje na propuste tokom uviđaja, kao i na činjenicu da nije rađena obdukcija, niti je sprovedena valjana istraga.
Odgovarajući na pitanje novinara o tome dokle je stigla tužilačka istraga o Telekomu, Čarapić je saopštila da je mađarsko tužilaštvo odgovorilo na zamolnicu crnogorskih kolega, ali još ne zna da li će im taj materijal koristiti u postupku.
- Mi trenutno prevodimo taj materijal i tek nakon toga ćemo biti u mogućnosti da ocijenimo da li nešto od toga vrijedi za dalje vođenje postupka – kazala je Čarapić.
Upitana dokle je stigla finansijska istraga protiv bivšeg budvanskih funkcionera Rajka Kuljače i Dragana Marovića i da li postoji mogućnost za oduzimanje njihove imovine, Čarapić je rekla da se tužilaštvo nada da će doći do podataka koji će tako nešto omogućiti.
- Da nema mogućnosti, mi ne bismo tragali, već bismo odustali – kazala je Čarapć.
Vrhovna državna tužiteljka je rekla da tužilaštvo još nema podatke koji bi mogli dovesti do proširenja istrage o deportaciji Bošnjaka 90 – ih godina.
Upitana da li je došlo do pomaka u aferi listing, Čarapić je kazala da se na osnovu izvještaja Forenzčkog centra preduzimaju određene radnje.
- Nadamo se da ćemo o tom predmetu imati neku odluku – ocijenila je Čarapić.
Prema njenim riječima, Vrhovno državno tužilaštvo ne vodi istragu u Crnoj Gori protiv grupe Luke Bojovića, ali nije željela da kaže vodi li se izviđaj o tom slučaju.