“U tom smislu, geneza napada na odluku da se rekonstruiše glavni gradski trg u Podgorici veoma je zanimljiva. Prvo su napadi bili usmjereni na pobjedničko idejno rješenje. Nakon objašnjenja da se radi o arhitektama iz jednog od najboljih svjetskih biroa, njihova briga usmjerila se prema gradskim finansijama uz navodnu zabrinutost da se na ovaj način troši ogroman novac, koji bi trebalo dati građanima lošijeg materijalnog stanja. I to je obesmišljeno najavom da će se rekonstrukcija realizovati kroz javno-privatno partnerstvo. Jasno nam je da sad valja naći neku treću brigu”, saopštio je Anđušić.
Tako su, kako ističe, kroz lažnu zabrinutost za navodnu „privatizaciju i prodaju trga“ odbornik Luka Rakčević i političar iz nevladinog sektora Dejan Milovac pokazali samo jedno – da ne znaju kako se ovakvi i slični projekti realizuju svuda u svijetu.
“Uvodeći ovu, do sada nepoznatu kategoriju privatizovanja javnog prostora, Rakčević histerijom pokušava da skrene pažnju na sebe, jer više niko ne konstatuje da je politički živ. Milovac se, sa druge strane, u potpunosti razotkrio, kao neko koga odavno ne zanimaju teme kojima se bavi NVO sektor, već kao političar čija je uloga da, što je vulgarnije moguće, bez osnova i činjenica, napada gradonačelnika i Glavni grad”, dodaje u saopštenju.
Ističe da je zaključak jasan: Rakčević, zaslijepljen neosnovanom ambicijom, a Milovac ličnim animozitetom prema gradonačelniku Ivanu Vukoviću, rad Glavnog grada komentarišu samo onoliko koliko im je neohodno da u narodu stvore konfuziju kroz iskrivljeno interpretiranje činjenica.
“Na kraju, valja podsjetiti kada govorimo o razvoju Glavnog grada da, iako u godini pandemije koronavirusa, govorimo o gradu čiji je planirani budžet za narednu godinu 93,4 miliona eura, a više od polovine opredijeljeno je za kapitalne projekte, što je činjenica koja govori sama za sebe”, zaključuje Anđušić.